Ruch lepiej, jednak bez punktów - relacja z meczu Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin

Ruch zagrał najlepsze spotkanie w sezonie. Było to jednak za mało, aby pokonać Zagłębie Lubin. Miedziowe w Chorzowie wygrały 29:24.

Tomasz Boryn

Worek z bramkami otworzyła dopiero w czwartej minucie spotkania Jovana Jovović. Prowadzenie Niebieskich szybko podwyższyła Marlena Lesik. Kilkanaście sekund później Paulina Kozieł obroniła rzut karny egzekwowany przez Karolinę Semeniuk-Olchawę, jednak bramkarka okazała się bezradna wobec dobitki rozgrywającej Zagłębia. Miedziowe wynik wyrównały w ósmej minucie po trafieniu Agnieszki Jochymek, a po kilkudziesięciu sekundach przyjezdne prowadziły już 3:5.

Reakcja Zdzisław Wąs była natychmiastowa. Czas o który poprosił szkoleniowiec na niewiele się jednak zdał, ponieważ w 14. minucie chorzowianki przygrywały już 5:9. Wtedy jednak coś w grze Niebieskich drgnęło. Obrona zaczęła współpracować z świetnie dysponowaną Moniką Wąż, która w całym spotkaniu wybroniła ponad czterdzieści procent rzutów rywalek. W 21. minucie Lesik zdobyła bramkę kontaktową, jednak końcówka pierwszej połowy to jednak popis siły Zagłębia i goście do szatni schodzili z sześcioma bramkami przewagi.

Po sześciu minutach drugiej połowy gospodynie przegrywały już tylko 15:18, ale wtedy ponownie do roboty wzięły się podopieczne Bożeny Karkut, które po trzech kwadransach gry prowadziły 23:17. Wśród Miedziowych świetnie spisywała się Semeniuk, która zdobyła sześć bramek. Mimo sporej straty, gospodynie nie poddawały się. Grały bardzo ambitnie, co przynosiło efekty, ponieważ na trzynaście minut przed końcem straty do wicemistrzyń Polski wynosiły znowu tylko trzy bramki. Końcówka spotkania to wyrównana walka z lekką przewagą Miedziowych, które wygrały ostatecznie 24:29 i przynajmniej do niedzieli zasiadły na fotelu lidera Superligi.

KPR Ruch Chorzów - KGHM Zagłębie Lubin 24:29 (11:17)

Ruch: Wąż, Montowska, Kozieł - Pieniowska 2, Kempa, Lesik 6, Migała 3, Krzymińska 1, Masłowska, Rodak, Sadowska 5, Ważna 3, Malec, Jovović 4.
Kary: 6 min (Pieniowska, Krzymińska, Sadowska)
Karne: 5/5

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka - Załęczna 2, Tracz 1, Piekarz, Pałgan 2, Semeniuk 6, Obrusiewicz 2, Paluch 2, Jelić 3, Bader 7, Jochymek 1, Pielesz 3.
Kary: 6 min (Pałgan, Obrusiewicz x 2 )