Niemcy minimalnie lepsi - relacja z meczu Frisch Auf! Göppingen - Meszkow Brześć

Szczypiorniści Frisch Auf! Göppingen pokonali Meszkow Brześć 27:26 (13:8) w pierwszym sobotnim meczu trwającego w Kielcach turnieju Galeria Echo Kielce Cup 2013.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Rozgrywane przed południem starcie miało na celu wyłonienie drugiej drużyny kieleckiego turnieju. Po porażkach z Vive Targami Kielce szansę na tryumf w zmaganiach straciło bowiem zarówno Frisch Auf! Göppingen, jak i ich sobotni rywale z Białorusi.

Starcie poprzedziła dość miła uroczystość jaką było wręczenie przez działaczy Vive drobnego upominku obchodzącemu urodziny Ljubo Vukiciowi z ekipy Meszkowa. Samo spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia niemieckiego zespołu, który szybko narzucił ostre tempo i za sprawą bardzo dobrej gry w defensywie swobodnie budował swą przewagę. W 20. minucie ekipa Velimira Petkovicia wygrywała 9:6, a przed przerwą powiększyła swe prowadzenie do pięciu oczek (13:8).

Na boisku nie do powstrzymania był zwłaszcza serbski rozgrywający biało-zielonych, Momir Rnić, który wyłącznie w pierwszej połowie zdobył sześć bramek. Po zmianie stron gra jego zespołu nie układała się już tak dobrze i zaciekle walczący Białorusini powoli odrabiali straty. W 42. minucie Meszkow przegrywał już wyłącznie 16:17, a dziesięć minut później wysunął się nawet na prowadzenie 22:21. Końcówka starcia należała jednak do niemieckiego zespołu, na korzyść którego szalę zwycięstwa na trzy sekundy przed końcową syreną przechylił Rnić.

Wygrana 27:26 zapewniła Frisch Auf! drugie miejsce w tegorocznej edycji Galeria Echo Kielce Cup 2013. Meszkow z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami zajął trzecią lokatę.

Frisch Auf! Göppingen - Meszkow Brześć 27:26 (13:8)