LM: Vardar w rękach rosyjskiego magnata, w Skopje powstanie potęga?

autor: Maciej Wojs | 2013-06-13, 15:16 | źródło: handball-planet.com |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Rosyjski milioner Sergei Samsonenko został właścicielem mistrza Macedonii i uczestnika przyszłorocznej edycji LM, RK Vardara PRO Skopje. Do zespołu ze stolicy Macedonii trafią gwiazdy szczypiorniaka?

Samsonenko jest dobrze znany kibicom w Macedonii, po tym jak został głównym inwestorem drużyny kobiecego mistrza kraju, ZRK Vardara SCBT. Pod jego wodzą piłkarki ze Skopje zdobyły mistrzostwo Macedonii i w przyszłym sezonie ruszą na podbój Ligi Mistrzyń. Podobne plany Rosjanin ma względem męskiej drużyny Vardara PRO.

Jak podał portal handball-planet.com, Samsonenko został głównym udziałowcem Vardara PRO, jednocześnie przejmując funkcję dyrektora sportowego klubu, dzięki czemu będzie miał pełną kontrolę nad klubowymi transferami. Dotychczasowy prezes, Mihajlo Mihajlovski, po zakończonych sukcesem rozmowach z Rosjaninem zdecydował się przyjąć posadę honorowego prezesa klubu.

Samsonenko ma już w planach pierwsze transfery do zespołu mistrza Macedonii. Rosjanin chciałby wzmocnić swój zespół przed przyszłorocznymi występami w Lidze Mistrzów dwoma grających na co dzień w Chekhovskich Medvediach  reprezentantami Rosji - rozgrywającym Sergeiem Gorbokiem i doświadczonym obbrotowym Mikhailem Chipurinem, z którymi rozmowy są już ponoć poważnie zaawansowane.

Mimo że zespół pozostaje jeszcze bez szkoleniowca (Veselin Vujović pożegnał się z klubem i wyjedzie do Kataru), to nie ulega wątpliwości, że w stolicy Macedonii powstanie drugi obok Metalurga Skopje bardzo silny klub.

Polub Piłkę ręczną na Facebooku  
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Powiązane artykuły

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
HBLLove

Bo to nie jest Vardar NOOB tylko Vardar PRO :)
A tak poważnie mówiąc to wzmocnić się muszą inaczej mogą zostać oklepani przez większość zespołów w Lidze Mistrzów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
hbll

gdzieś tam było przez chwilkę słychać o problemach finansowych w Niedźwiedziach, a odejście Garboka czy Chipurina tylko by to potwierdzało.
Niech idą, a może ktoś z Niedźwiedzi trafiły do Polski. Taki Schelmienko w Wiśle...to byłoby coś...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.