Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
Skomentuj 0
Skomentuj 0
Z mojej strony to wszystko, dziękuję za śledzenie relacji na łamach portalu SportoweFakty.pl i zapraszam na następne spotkanie o złoty medal. Do piątku!
Skomentuj 0
Teraz rywalizacja, przynajmniej na jeden mecz, przeniesie się do Płocka. Czy we własnych progach zawodnicy Orlen Wisły Płock będą w stanie odmienić losy finałów? Przekonamy się w przyszły piątek.
Skomentuj 0
Koniec meczu w Hali Legionów i w pełni zasłużone zwycięstwo Vive Targów Kielce. W drugiej połowie kielczanie odjechali rywalom, odnosząc wysoką wygraną i w walce o złotym medal mistrzostw Polski wygrywają już 2:0
Skomentuj 0
59 min. 36:24 - Nie pomylił się teraz Adam Wiśniewski, choć trzeba przyznać, że to dopiero dziesiąte trafienie Wisły w drugiej połowie. Wisła do końca meczu pogra w przewadze, po tym jak dwójkę dostał Piotr Grabarczyk
Skomentuj 0
  • 57 min. 36:23 - Celny rzut Denisa Bunticia, który po chwili próbował powtórzyć Tkaczyk. Wisła próbuje zmienić coś w grze drugiej linii, dlatego teraz na boisku dość eksperymentalne trio Piotr Chrapkowski - Michał Kubisztal - Valentin Ghionea
    Skomentuj 0
    56 min. 35:23 - Niecałe pięć minut do końca meczu, a prowadzenie Vive sięgnęło już dwunastu bramek. Trafił teraz Mateusz Jachlewski, który zamienił na placu gry fenomenalnego dzisiaj Manuela Strleka. O czas, ostatni w meczu, poprosił Krzysztof Kisiel
    Skomentuj 0
    54 min. 34:23 - Jedenaście bramek przewagi Vive Targów. Wisła nie istnieje i jest jedynie tłem dla kielczan. Co ciekawe płocczanie grali teraz o jednego gracza więcej i przegrali ten okres 0:2
    Skomentuj 0
    53 min. 32:23 - Oj, kontuzja Krzysztofa Lijewskiego, który trzyma się za kostkę. "Lijek" źle wylądował przy próbie wrzutki... Oby uraz nie okazał się groźny, a rozgrywającego nie zabrakło w Final Four Ligi Mistrzów...
    Skomentuj 0
    51 min. 32:23 - Wysokie prowadzenie Vive sprawiło, że rozluźniły się szeregi defensyw obu zespołów. Okres szybkich akcji i wielu bramek. Vive jednak nadal na wysokim prowadzeniu
    Skomentuj 0
    50 min. 31:21 - Kolejna kontra i kolejny raz nieomylny jest Manuel Strlek. Można już chyba napisać - to pogrom płockiego zespołu
    Skomentuj 0
    50 min. 30:21 - Utrzymuje się dziewięć bramek przewagi Vive Targów. Trafiali Adam Wiśniewski i Krzysztof Lijewski. Nafciarze próbowali zmienić strefę gry w obronie, nie przyniosło to jednak pozytywnych skutków
    Skomentuj 0
    49 min. 29:20 - Bardzo ładna akcja Wisły i bramka po kontrze Christiana Spanne. Nafciarze nie niwelują jednak przewagi Vive, bo chwilę później trafił Michał Jurecki
    Skomentuj 0
    48 min. 28:19 - Świetny mecz rozgrywa dzisiaj Grzegorz Tkaczyk, który kolejny raz wpisał się na listę strzelców wyprowadzając Vive na najwyższe dziś prowadzenie. A horror Wisły trwa dalej - rzutu karnego właśnie nie wykorzystał Kamil Syprzak
    Skomentuj 0
    47 min. 27:19 - I ponownie po jednej bramce dla obu zespołów - trafili Michał Kubisztal i Manuel Strlek
    Skomentuj 0
    45 min. 26:18 - Celne rzuty Christiana Spanne i Grzegorza Tkaczyka. Norweg trafił standardowo - ze skrzydła, polski rozgrywający po indywidualnej akcji i rzucie z sześciu metrów
    Skomentuj 0
    43 min. 25:17 - Porządnie rozluźnili się teraz kielczanie i przestrzelili dwie sytuacje sam na sam, po chwili trafił jednak Ivan Cupić w kolejnej kontrze. Odnotujmy wcześniejsze zdarzenia: bramkę dla Wisły zdobył Nikola Eklemović, a za protesty dwie minuty kary dostał... Bogdan Wenta
    Skomentuj 0
    41 min. 24:16 - Po blisko dziesięciu minutach Nafciarze przełamali impas, a dokładniej przełamał go Adam Wiśniewski. Wcześnie rzut karny Ghionei obronił Sławomir Szmal, podobnie jak oddany chwilę później rzut Michała Kubisztala. A dla Vive trafił Grzegorz Tkaczyk
    Skomentuj 0
    39 min. 23:15 - Gra w przewadze Wisły zakończona wynikiem 0:0. Tragicznie, naprawdę tragicznie grają Nafciarze. W przeciągu blisko dziesięciu minut zdobyli raptem jedną bramkę, kilkukrotnie gubiąc piłkę. A po stronie Vive kolejną kontrę wykończył Manuel Strlek
    Skomentuj 1
    • bowwer Zgłoś komentarz
      Bedzie gladkie 3:0 dla kielc. Plock przez 13 minut rzucil tylko 3 bramki, tragedia.
      46 min. 22:15 - Wisła "stanęła". Kolejna kontra Vive, kolejna bramka Manuela Strleka. Teraz kielczanie grać będą przez dwie minuty w osłabieniu, bo na ławkę kar odesłany został Grzegorz Tkaczyk
      Skomentuj 0
      35 min. 21:15 - Prowadzenie kielczan sięgnęło już sześciu bramek. Najpierw trafił będący nie do zatrzymania Michał Jurecki, a po chwili kontrę wyprowadzaną przez Tkaczyka zakończył Ivan Cupić. Ciężko przypuszczać, by tak beznadziejnie grająca Wisła była w stanie nawiązać do rozpędzających się gospodarzy
      Skomentuj 0
      34 min. 19:15 - Powróciła do rozmiarów czterech bramek przewaga kielczan, po tym jak do siatki Wisły trafił Krzysztof Lijewski. Wisła ogromnie męczy się w ataku pozycyjnym, granie w poprzek boiska nie przynosi efektów. Vive w natarciu
      Skomentuj 0
      32 min. 18:15 - Druga połowa rozpoczęła się bramkami Adama Wiśniewskiego i Grzegorza Tkaczyka. Po chwili błąd kroków Bostjana Kavasa
      Skomentuj 0
      Wracamy do Hali Legionów! Pora na drugą połowę drugiego meczu o złoto PGNiG Superligi mężczyzn!
      Skomentuj 0
      Zapraszam za niecałe dziesięć minut na drugą połowę. Zostańcie z nami!
      Skomentuj 1
      • blue heart Zgłoś komentarz
        nawet wiem, co powiedzą po meczu: - W sumie szkoda - dziś była wyjątkowa szansa, że mogliśmy Kielce pokonać. ('ale nie chcieliśmy'- tego nie powiedzą)
        Orlen Wiśle brakuje przede wszystkim zagrożenia z drugiej linii. O ile na pojedyncze zrywy stać Michała Kubisztala i raz na czas Petara Nenadicia, to pozostali zawodnicy, a zwłaszcza Nikola Eklemović grają bardzo źle. Bardzo ciężko będzie odwrócić im losy rywalizacji
        Skomentuj 0
        Identycznym przewagą kielczan jak wczoraj zakończyła się pierwsza połowa meczu. Vive Targi prowadzą zasłużenie, przewagę zawdzięczając kapitalnemu okresowi gry między 14. a 28. minutą meczu. Podopieczni trenera Wenty odrobili wówczas cztery bramki straty, jednocześnie wypracowując sobie trzybramkowe prowadzenie
        Skomentuj 0
        30 min. 17:14 - Sporo chaosu w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Najpierw trafił Bostjan Kavas, potem akcji nie wykorzystali zarówno gracze Vive, jaki i Wisły. Do przerwy 17:14 dla mistrzów Polski
        Skomentuj 0
        29 min. 17:13 - Jedne z ostatnich akcji pierwszej połowy skutkują bramkami Michała Kubisztala i Grzegorza Tkaczyka. Przy piłce Wisła
        Skomentuj 1
          I połowa przegrana II będzie gorsza - nie ma pomysłu na grę, a kielce nie grają dziś jakoś rewelacyjnie nie ma rozegrania - jest szarpanina i tyle nikola fatalnie, chrapek nie istnieje,
          Czytaj całość
          boss gra padakę, a kubeł chociaż chce, to nie ma pierd...cia, może jeszcze Petar coś rzuci? odjadą w II połówce i po zawodach, a w Płocku będzie walka do ostatniej minuty i niestety łatwe 3-0 dla vivaków
          28 min. 16:12 - Drugi z rzędu w ciągu dwóch minut faul w ataku Nikoli Eklemovicia poskutkował szybką kontrą kielczan i bramką Michał Jurecki. To już cztery bramki przewagi!
          Skomentuj 0
          27 min. 15:12 - Mistrzowie Polski odjeżdżają! Trafił Denis Buntić, po chwili strata Nafciarzy i bramka Grzegorza Tkaczyka w szybkiej kontrze. Wisła ma spory problem z grą w ofensywie, dodatkowo dwie minuty kary za faul na "Młodym" otrzymał Piotr Chrapkowski
          Skomentuj 1
            niech ktoś poduczy nikolę, na czym polega piłka ręczna, bo nie wiem, w co on gra
            26 min. 13:12 - Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy Vive Targi prowadzą z Wisłą 13:12. Bramkę z rzutu karnego zdobył Ivan Cupić
            Skomentuj 0
            24 min. 12:12 - Typowa dla Michała Jureckiego akcja i bramka rozgrywającego Vive Targów. Na placu gry pojawił się Piotr Chrapkowski, trafienie dla Wisły notuje zaś Michał Kubisztal. I to z prawego rozegrania!
            Skomentuj 0
            23 min. 11:11 - Okres dobrej gry i skutecznych interwencji Marcina Wicharego, którego jednak nie wykorzystuje Wisła. Dwie straty zanotował Petar Nenadić i piłka w posiadaniu Vive Targów
            Skomentuj 0
            21 min. 11:11 - Dwójka dla Tomasza Rosińskiego, rzut karny dla Wisły i bramka Valentina Ghionei. Wisła gra w przewadze, ale w ataku gospodarze
            Skomentuj 0
            20 min. 11:10 - Kolejna bramka Petara Nenadicia i po chwili kolejne też trafienie Ivana Cupicia. Vive mogło prowadzić wyżej, ale drugą dobrą interwencję w ostatnich minutach zanotował Marcin Wichary
            Skomentuj 0
            18 min. 10:9 - Pojawił się na parkiecie Petar Nenadić i od razu trafił. Na prowadzeniu nadal jednak gospodarze, po tym jak na listę strzelców wpisał się Michał Jurecki
            Skomentuj 0
            17 min. 9:8 - Trzecia z rzędu bramka Manuela Strleka i Vive Targi Kielce już na prowadzeniu. Piękną bramkę zdobył teraz Chorwat, w ostatniej chwili decydując się na wkrętkę. Zdenerwowany trener Krzysztof Kisiel poprosił o czas
            Skomentuj 0
            16 min. 8:8 - Jak w kalejdoskopie zmieniają się wydarzenia w Hali Legionów. Wisła jeszcze chwilę temu prowadziła 8:4 i grała w przewadze. Trzy minuty później jest 8:8 i Nafciarze grają przez chwilę we czterech - dwie minuty kary dostał Michał Kubisztal
            Skomentuj 0
            15 min. 7:8 - Niesportowe zachowanie Ivana Nikcevicia skutkuje wykluczeniem, choć trzeba przyznać, ze gdyby Serb otrzymał czerwoną kartkę, nie byłaby to decyzja nad wyraz krzywdząca. Z karnego trafił Rastko Stojković, po chwili zaś kolejną bramkę dołożył Manuel Strlek i już jedna bramka straty Vive
            Skomentuj 0
            14 min. 5:8 - 14 minuta meczu i pierwsze wykluczenie - na ławkę kar powędrował Michał Jurecki. Wcześniej z prawego skrzydła trafił Ivan Cupić
            Skomentuj 0
            13 min. 4:8 - Trzecie w meczu trafienie Michała Jureckiego chwilowo zmniejsza straty Vive, po chwili jednak ze sporym szczęściem trafił Kamil Syprzak. Warto odnotować - rozsądnie podawał mu Bostjan Kavas
            Skomentuj 0
            11 min. 3:7 - Orlen Wisła odjeżdża gospodarzom! Dwie bardzo szybkie bramki zdobył Ivan Nikcević (jedna z kontrataku) i Nafciarze mają już cztery bramki przewagi! Vive gra bardzo powoli, brakuje składnych akcji w drugiej linii
            Skomentuj 0
            10 min. 3:5 - Czas dla trenera Wenty nie przyniósł jak na razie efektów. Bramkę zdobył Michał Jurecki, ale dwóch dogodnych okazji nie wykorzystał Rastko Stojković, przegrywając pojedynki z Marcinem Wicharym
            Skomentuj 0
            8 min. 2:5 - KAPITALNA bramka Kamila Syprzaka, który złapał piłkę w powietrzu po niekonwencjonalnym podaniu Ivana Nikcevicia i rzucił obok zaskoczonego Venio Loserta. Wisła ma już trzy bramki przewagi, trener Bogdan Wenta wziął czas
            Skomentuj 0
            7 min. 2:3 - Na szósty metr po indywidualnej akcji próbował się przebić Uros Zorman, dzięki czemu Słoweniec wywalczył rzut karny. Ten na bramkę zamienił Ivan Cupić
            Skomentuj 0
            5 min. 1:3 - Podobnie jak wczoraj, rośnie przewaga Wisły w pierwszych minutach meczu. Nafciarze wywalczyli rzut karny, a z linii siedmiu metrów nie pomylił się Valentin Ghionea. W ataku teraz kielczanie
            Skomentuj 0
            5 min. 1:2 - Po pięciu minutach spotkania goście wygrywają jedną bramką. W szybkim ataku trafił dla nich Nikola Eklemović, kielczanie natomiast swoją akcję zakończyli rzutem Denisa Bunticia w poprzeczkę
            Skomentuj 0
            3 min. 1:1 - Vive szybko wyrównało za sprawą Zeljko Musy, płocczanie zaś bardzo długo i kompletnie bezproduktywnie rozgrywali piłkę w drugiej linii. Skończyło się zablokowanym rzutem i stratą piłki
            Skomentuj 0
            1 min. 0:1 - Udane rozpoczęcie gości. Najpierw piłkę kielczanom wyłuskał Ivan Nikcević, a po chwili bramkę w szybkim ataku rzutem z drugiej linii zdobył Michał Kubisztal
            Skomentuj 0
            ROZPOCZYNAMY!
            Skomentuj 1
            Arbitrami dzisiejszego meczu są panowie Wojdyr - Kaszubski, którzy także dyrygowali wydarzeniami we wczorajszy wieczór. Oby dzisiaj poszło im lepiej...
            Skomentuj 0
            W zespole Vive Targów Kielce drobne problemy zdrowotne miał Uros Zorman, który mocno stłukł kolano w sobotnim spotkaniu. Środkowy rozgrywający ekipy trenera Wenty z pewnością zagra jednak dzisiaj
            Skomentuj 1
            Orlen Wisła Płock wystąpi dzisiaj bez Ferenca Ilyesa, który w trakcie rozgrzewki przed sobotnim meczem doznał kontuzji łydki. Pod znakiem zapytania stał też występ Bostjana Kavasa, ale Słoweniec jest w kadrze meczowej Nafciarzy
            Skomentuj 0
            Już za chwilę w kieleckiej Hali Legionów rozpocznie się prezentacja obu zespołów. Pierwszy gwizdek meczu usłyszymy koło 19:05
            Skomentuj 0
            Po pierwszym meczu Vive Targi prowadzą więc w rywalizacji do trzech zwycięstw 1:0. Czy dzisiaj Nafciarze zdołają odwrócić losy walki o złoto i przed przeniesieniem zmagań do Płocka wyrównać stan rywalizacji?
            Skomentuj 0
            Bohaterem kieleckiego zespołu w drugiej połowie był Sławomir Szmal. Jego świetną postawę docenił na pomeczowej konferencji Bogdan Wenta:
            Skomentuj 0
            Dla tych, którzy nie oglądali sobotniego meczu lub nie śledzili naszego "live'a" - relacja z meczu:
            Skomentuj 0
            Sobotnie spotkanie nie dostarczyło zbyt wielu emocji. Pierwsza połowa była festiwalem błędów po obu stronach, w drugiej na parkiecie dominowali już wyłącznie gospodarze. Dzisiaj będzie inaczej?
            Skomentuj 0
            Witam Państwa serdecznie i zapraszam na relację z drugiego meczu finałowego PGNiG Superligi Vive Targi Kielce - Orlen Wisła Płock!