Gospodynie wygrały miejsce w barażach - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - Polonia Kępno

W spotkaniu, którego stawką było miejsce barażowe zawodniczki UKS PCM Kościerzyna pokonały rywalki z Polonii Kępno 29:26, chociaż na początku II połowy prowadziły już różnicą ośmiu bramek.

Michał Gałęzewski

Już od jakiegoś czasu było wiadomo, że do PGNiG Superligi kobiet awansują zawodniczki SPR-u Olkusz. Za ich plecami trwała jednak zażarta walka o drugą pozycję pomiędzy szczypiornistkami z Kościerzyny i Kępna. Decydujące o barażach spotkanie odbyło się na Kaszubach.

Gospodynie bardzo dobrze zaczęły mecz i po zdobyciu bramki przez Patrycję Wójcik w 11. minucie spotkania, prowadziły już 8:2. Co warte odnotowania, była to już szósta bramka z rzędu zawodniczek UKS-u PCM. Później gra się trochę wyrównała, jednak na pięć minut przed końcem pierwszej połowy kolejny sygnał do ataków dały gospodynie. Najpierw bramkę z rzutu karnego zdobyła Joanny Klin, a gdy celne rzuty oddały Aleksandra Leśniak i Natalia Brzezińska, na tablicy wyników widniał już rezultat 15:7. Dzięki dwóm bramkom Kornelii Karwackiej strata została jednak zmniejszona. Ostatecznie po rzucie Agnieszki Siekańskiej w ostatniej minucie pierwszej części gry, UKS PCM schodził na przerwę prowadząc 17:10.

Od początku drugiej połowy do odrabiania strat wzięły się podopieczne Marcina Pawłowicza. Szczególnie aktywne w ataku były Izabela Grądowa i Karwacka, dzięki czemu strata w 42 minucie zmalała do zaledwie czterech bramek! Ostatnie minuty, to szczególna aktywność w ofensywie Ewy Perek, jednak odrabianie strat przyszło kępniankom za późno i gospodynie wygrały 29:26. - Dziewczyny zagrały świetne zawody, od początku widać było chęć walki i ambicję. Potwierdziły tym samym, że drugie miejsce to nie przypadek, ale konsekwencja pracy i wielkiego zaangażowania. Całemu zespołowi należą się słowa uznania - powiedział Marcin Modrzejewski, dyrektor klubu z Kościerzyny.

UKS PCM Kościerzyna - Polonia Kępno 29:26 (17:10)

UKS PCM: Perłowska, Borkowska - Leśniak 6, Klin 6, Rybakowska 4, Siekańska 3 (2 min), Brzezińska 3 (2 min), Fornalik 3, Wójcik 3 (2 min), Naczk 1 oraz Liskowska, Noga, Winnicka.

Polonia: Słota, Przebierała - Grądowa 8 (2 min), Karwacka 8 (2 min), Perek 7, Szymkowiak 1, Szymczak 1, Antoszewska 1 oraz Cichoń (2 min), Wesołowska, Gałka

Kary: UKS PCM - 6 min, Polonia - 8 min.

Rzuty karne: UKS PCM - 6/8, Polonia - 4/5.