Grad bramek na Kaszubach - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - AZS AWF Warszawa

Dzięki znakomitej grze na początku drugiej połowy, szczypiornistki UKS-u PCM Kościerzyna pokonały rywalki z AZS-u AWF Warszawa 38:26.

Przed spotkaniem zdecydowanymi faworytkami były zawodniczki z Kościerzyny, które zajmują drugie miejsce w lidze. Warszawianki natomiast plasują się na siódmej pozycji w pierwszoligowych rozgrywkach, mając pewną przewagę nad zespołami walczącymi o utrzymanie w lidze.

Początek spotkania należał do gospodyń. Po dobrej serii Natalii Brzezińskiej oraz po bramce z rzutu karnego Joanny Klin, UKS PCM w 10 minucie prowadził już 7:3. Później jednak szczypiornistki ze stolicy zyskały przewagę i po celnym rzucie Karoliny Kmin, na jedenaście minut przed końcem pierwszej połowy wyszły na prowadzenie 10:9. Niedługo później Kaszubki wyszły na prowadzenie, jednak do przerwy nie potrafiły wyjść na bezpieczną przewagę.

Podopieczne Dariusza Męczykowskiego zmobilizowały się jednak w przerwie i do 37 minuty zdobyły sześć bramek, nie tracąc ani jednej! Później jeszcze budowały swoją przewagę, a najskuteczniejsze w ataku były Natalia Brzezińska i Romana Fornalik, które zdobyły łącznie aż szesnaście bramek. Ostatecznie po rzucie Fornalik w ostatniej minucie, UKS PCM pokonał AZS AWF Warszawę 38:26. - UKS PCM Kościerzyna był zdecydowanym faworytem tego meczu, i jak widać po wyniku nie są to słowa w żaden sposób przesadzone. Rywal stworzył nam trochę kłopotów tylko w pierwszej połowie, wychodząc nawet na prowadzenie. Druga połowa to jednak całkowita dominacja Kościerzyny. Teraz przed nami najważniejszy mecz sezonu, konfrontacja z Kępnem. W pierwszym naszym spotkaniu nie było rozstrzygnięcia, jak będzie teraz... Ja osobiście nie mam wątpliwości - powiedział Marcin Modrzejewski, dyrektor kościerskiego klubu.

UKS PCM Kościerzyna - AZS AWF Warszawa 38:26 (17:15)

UKS PCM: Perłowska, Borkowska - Brzezińska 9, Fornalik 7 (2 min), Naczk 5 (2 min), Klin 5, Siekańska 3, Rybakowska 2 (2 min), Leśniak 1, Etz 1, Wójcik 1 (2 min), Noga 1 oraz Liskowska, Rotaczyńska.

AZS AWF: Kordowiecka, Zamęcka - Kmin 10, Jaszkowska 8 (2 min), Olejnik 2, Mazurek 2, Pożoga 1, Masna 1, Ciężkowska 1, Osińska 1 (2 min) oraz Młynarska.

Kary: UKS PCM - 8 min, AZS AWF - 4 min.

Rzuty karne: UKS PCM - 5/5, AZS AWF - 6/7.