Akademiczki zatrzymały Polonię - relacja z meczu AZS AWF Warszawa - Polonia Kępno

Polonia Kępno nie wykorzystała szansy awansu na 2. miejsce w ligowej klasyfikacji. Akademiczki przystąpiły do spotkania niezwykle zmotywowane, co widać było od pierwszych minut meczu.

Redakcja
Redakcja

Już w 8 minucie spotkania wynik na tablicy wskazywał 6:1 dla gospodyń. Kolejne minuty to bramki bardzo skutecznej tego dnia Pauliny Masny i w 20 minucie spotkania było już 11:4. Od tego momentu do głosu doszły przyjezdne, które skutecznie uruchamiały obrotową - Elżbietę Wesołowską. Niebezpieczny przestój Akademiczek trwał aż do końca 1 połowy i na przerwę drużyny schodziły przy stanie 12:9.

Druga połowa rozpoczęła się ponownie mocny atakiem gospodyń, które rzuciły 3 bramki z rzędu. Kolejne minuty to systematyczne powiększanie przewagi Akademiczek. Szczególnie między 47 a 52 minutą meczu, podczas których gospodynie rzuciły 5 bramek z rzędu nie tracą przy tym ani jednej! Ostatnie 10 minut spotkania to gra rezerw AWF, które swoją postawą potwierdziły, że w tym meczu zdecydowanie lepszy był zespół AZS AWF Warszawa.

Na słowa uznania zasługuje bardzo dobrze funkcjonująca obrona Akademiczek i krycie indywidualne najlepszego strzelca ligi - Ewy Perek, która swoją pierwszą bramkę z gry zdobyła dopiero w 58 minucie meczu. Pierwszoplanową postacią Akademiczek okazała się niespełna 17-letnia bramkarka - Weronika Kordowiecka, która niejednokrotnie ratowała gospodynie od utraty bramki a także skutecznie uruchamiała atak szybki. Było to zaledwie drugie spotkanie młodej golkiperki w seniorskiej lidze. Zawodniczka do tej pory bowiem występowała w juniorskim zespole Wilanowii Warszawa.

Bardzo cieszy również powrót do gry: Pauli Mazurek oraz Katarzyny Joszczuk. Ta ostatnia coraz pewniej czuje się już na parkiecie po ponad rocznej przerwie spowodowanej zerwaniem wiązadeł krzyżowych. Dzięki wygranej Akademiczki awansowały na 7. miejsce ligowej tabeli.

KS AZS AWF Warszawa - KKS Polonia Kępno 28:18 (12:9)

AZS AWF: Kordowiecka, Zamęcka, Niezbecka - Jaszkowska 6 (3), Masna 5, Kmin 3 (1), Pożoga 3, Wilczyńska 3, Joszczuk 3, Pawłowska 2, Mazurek 2, Olejnik 1, Koc , Ciężkowska, Korniluk, Młynarska.

KKS Polonia:
Słota, Przebierała - Perek 6 (4), Grądowa 3, Wesołowska 3, Karwacka 2, Skowrońska 2, Cichoń 1, Nowicka 1, Gałka , Szymkowiak, Szymczak.

Kary: AWF - 14 min, Polonia - 8 min
Rzuty karne: AWF - 4/4, Polonia - 4/4
Sędziowie: Moskalczyk, Pazdro (Mielec)
Widzów: około 180

Przebieg meczu:
I połowa: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 8:3, 8:4, 9:4, 10:4, 11:4, 11:5, 11:6, 11:7, 12:7, 12:8, 12:9.

II połowa: 13:9, 14:9, 15:9, 15:10, 16:10, 17:10, 17:11, 18:11, 19:11, 19:12, 19:13, 20:13, 20:14, 21:14, 22:14, 23:14, 24:14, 25:14, 25:15 26:15, 27:15, 27:16, 28:16, 28:17, 28:18.