Ambitna gra Sokoła doceniona - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - Polski Cukier-Pomezania Malbork

Vetrex Sokół Kościerzyna niespodziewanie zremisował z Polski Cukier-Pomezanią Malbork w meczu 18. kolejki I ligi gr. A. Kościerscy gracze pokazali spory charakter, odrabiając siedmiobramkową stratę.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Zdecydowanym faworytem sobotniego derbowego pojedynku byli bez wątpienia malborczycy, którzy przystępując do meczu plasowali się na trzeciej pozycji w tabeli i nad ekipą z Kościerzyny mieli aż dwanaście punktów przewagi. Dodatkowo na korzyść Pomezanii przemawiał fakt, iż obecny jej trener Igor Stankiewicz jeszcze w minionym sezonie pracował właśnie w Kościerzynie. Sprawa zwycięstwa wydawała się więc przesądzona.

Scenariusz ten potwierdziły pierwsze minuty rywalizacji. Grający bez kilku swoich graczy malborczycy (przede wszystkim brakowało Grzegorza Perwenisa, lecz także Jakuba Kościelnego i Dariusza Kawczyńskiego) już w 5. minucie wygrywali 4:1, w ciągu paru minut powiększając przewagę do pięciu bramek (14:9). Choć zawodnicy Pomezanii dominowali, to przed przerwą nie zdołali osiągnąć wyższego prowadzenia.

Obraz gry uległ zmianie w drugiej połowie. Do głosu coraz częściej poczęli dochodzić podopieczni Bartłomieja Peplińskiego, którzy powolnie, lecz systematycznie odrabiali straty. W 45. minucie Sokół przegrywał jedynie 23:25, co zapowiadało ogromne emocje w ostatnim kwadransie. Po ambitnej walce kościerscy gracze dogonili rywali tuż przed końcową syreną, remisując ostatecznie 32:32.

- Zabrakło zdrowia i koncentracji. Mamy małą plagę kontuzji, z tych nieobecnych zawodników można by zrobić niezłą siódemkę. W końcówce daliśmy rywalom się rozbujać, u nas natomiast zabrakło odważnych do oddawania rzutów - komentował po końcowym gwizdku trener Stankiewicz. Strata punktu kosztowała jego zespół spadek na czwarte miejsce w tabeli.

Vetrex Sokół Kościerzyna - Polski Cukier-Pomezania Malbork 32:32 (14:19)

Sędziowali: Leszczyński Roberto oraz Strzelczyk Marek (woj. pomorskie).