LM: Awans Celje, remis Niedźwiedzi z Flensburgiem, Barcelona lepsza od Dinama

Celje Pivovarna Lasko wygrała z IK Savehof i została pierwszym potencjalnym rywalem Vive Targów Kielce w 1/8 finału LM. W pozostałych meczach Barcelona wygrała w Mińsku, a w Czechowie padł remis.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Słoweński zespół był faworytem czwartkowego pojedynku w Goteborgu. Ekipa z Celje przystępowała do meczu plasując się na 4. miejscu w grupie, mając nad szczypiornistami Savehof dodatkową zaliczkę w postaci sześciu bramek z pierwszego starcia. Mecz na dobrą sprawę nie dostarczył zbyt dużych emocji. Od pierwszych minut stroną przeważającą byli przyjezdni, którzy kontrolowali losy rywalizacji, nie pozwalając rywalom na przejęcie inicjatywy. Do przerwy Pivovarna Lasko wygrywała 14:10, w drugiej części meczu powiększając swą przewagę o jedno trafienie (29:24).

Drużyna Gaspera Marguca i spółki przypieczętowała tym samym awans do 1/8 finału, gdzie trafić może na Vive Targi Kielce, FC Barcelonę Intersport lub zwycięzcę zmagań w grupie A. W tej chwili najbliżej tej pozycji są szczypiorniści SG Flensburga-Handewitt, którzy w czwartek zremisowali wyjazdowe starcie z Chekhovskimi Medvediami 29:29 (13:14) i objęli fotel lidera grupowych zmagań. Jeśli jednak w niedzielne popołudnie HSV Hamburg pokona Montpellier Agglomeration HB, to pierwsze miejsce padnie łupem drużyny Marcina Lijewskiego.

W trzecim czwartkowym spotkaniu komplet punktów z Mińska wywieźli gracze FC Barcelony Intersport. Katalończycy wygraną zawdzięczają świetnej pierwszej połowie, którą zakończyli z pięciobramkową przewagą (18:13). W drugiej części pojedynku ambitni Białorusini rzucili się jednak do odrabiania strat, niwelując prowadzenie rywali do dwóch bramek (28:30). Wynik starcia nie miał jednak żadnego wpływu na układ tabeli - Blaugrana pewna była bowiem 1. miejsca, a Dinamo trzeciego.

Grupa A: Chekhovskie Medvedi - SG Flensburg-Handewitt 29:29 (14:13) Najwięcej bramek: dla Medvedi - Timur Dibirov 8, Vasily Filippov, Sergiy Shelmenko - po 5; dla Flensburga - Lars Kaufmann 7, Anders Eggert, Florian von Gruchalla - po 5.

8 IFK Kristianstad 14 2 1 11 396:475 5

Grupa B: IK Savehof - Celje Pivovarna Lasko 24:29 (10:14) Najwięcej bramek: dla Savehof - Viktor Ottosson 7, Viktor Friden 5, Kent Robin Tonnesen, Jesper Nielsen - po 4; dla Celje - Gasper Marguc 9, Sebastian Skube 5, Nemanja Zelenović 4.

8 Celje Pivovarna Lasko 14 3 1 10 380:416 7

Grupa D: Dinamo Mińsk - FC Barcelona Intersport 28:30 (13:18) Najwięcej bramek: dla Dinama - Vasko Sevaljveić 8, Mykola Stetsyura, Pavel Atman - po 5; dla Barcelony - Siarhei Rutenka 10, Raul Entrerrios 5, Alberto Rocas, Martin Stranovsky - po 5.