Lider za mocny dla Meblarzy - relacja z meczu Wójcik Meble Elbląg - KPR Legionowo

Wójcik Meble Elbląg przegrał przed własną publicznością z KPR Legionowo 24:29. Przewaga lidera była widoczna przez całe spotkanie i nawet na moment nie została zagrożona przez miejscowych graczy.

Anna Dembińska

Gospodarze pojedynku, choć faworytem nie byli, podeszli do spotkania bardzo skoncentrowani. Mogli umocnić swoją pozycję w środku ligowej tabeli, jednak lider okazał się bardziej doświadczonym i zbyt wymagającym przeciwnikiem.

Wynik meczu w Elblągu otworzył Tomasz Maluchnik. Jak się później okazało było to jedyne prowadzenie elblążan w tym meczu. Legionowianie od początku byli bardziej skuteczni od elblążan, dzięki czemu szybko zbudowali sobie bezpieczną przewagę. Po kwadransie gry prowadzili już pięcioma golami (2:7). Niemoc strzelecka elblążan trwała aż osiem minut, a przerwał ją dopiero w 17. minucie meczu Maciej Dawidowski, wykorzystując rzut karny. W dalszej części meczu nadal raziła nieskuteczność rzutowa podopiecznych Grzegorza Czapli. Elblążanie nawet grając w potrójnej przewadze, nie potrafili pokonać dobrze spisującego się między słupkami Tomasza Szałkuckiego. Problemów ze zdobywaniem bramek nie mieli natomiast piłkarze z Legionowa, którzy do przerwy wypracowali sobie aż osiem bramek przewagi (8:16).

Początek drugiej połowy to gra punkt za punkt. Sygnał do lepszej gry dał swoim kolegom Henryk Rycharski, broniąc rzut karny Łukasza Lisickiego. Elblążanie rzucili cztery bramki pod rząd, a legionowianie przez pięć minut nie zdołali rzucić żadnej. Na ten stan rzeczy natychmiast zareagował szkoleniowiec KPR-u Jarosław Cieślikowski. Przerwa przyniosła zamierzony efekt. Kolejne trzy bramki trafiły na konto przyjezdnych i ich przewaga znów wzrosła do siedmiu goli (16:23). Do końca meczu gra była już bardziej wyrównana. Lider z Legionowa nawet na moment nie mógł czuć się zagrożony, mimo że gospodarze grali już bardziej skutecznie. Zawodnicy KPR-u wygrali 29:24 i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

Wójcik Meble Elbląg - KPR Legionowo 24:29 (8:16)

Wójcik: Wróbel, Rycharski - Malandy 4, Spychalski 4, Gryz 3, Dawidowski 3, Maluchnik 2, Michałów 2, Ośko 2, Szczepański 2, Nowakowski 1, Fonferek 1, Jędrzejewski, Lipczyński, Grablewski, Szczepański, Kupiec.
Kary: 10 minut
Karne: 2/5

KPR: Szałkucki, Rybicki - Zasikowski 7, Lisicki 6, Ciok 5, Pomiankiewicz 4, Kolczyński 3, Kasprzak 2, Wiak 2, Albin, Olęcki, Suliński, Troński, Milewski, Smołuch, Kwiatkowski.
Kary: 14 minut