AZS bez argumentów. Pewna Ostrovia - relacja z meczu AZS AWF Biała Podlaska - Ostrovia Ostrów Wlkp.

To nie był udany debiut na ławce trenerskiej Sławomira Bodasińskiego. Zespół z Białej Podlaskiej był wyraźnie słabszy od Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

Robert Bilski

Goście prowadzeni przez Filipa Orleańskiego tylko w 3 minucie przegrywali 1:2 po trafieniu Pawła Piosika i golach Waldemara Prokopiuka i Mateusza Antolaka dla miejscowych. Gospodarze kompletnie nie mieli pomysłu na rozpracowanie defensywy przeciwników. Jasnymi postaciami byli bramkarze: Filip Tarko z Ostrowa, a szczególnie Łukasz Adamiuk. Tylko dzięki znakomitym interwencjom popularnego "Sławka" bialczanie utrzymywali w miarę bliski kontakt z przeciwnikami. Rozczarował najskuteczniejszy gracz ligi - Maksim Niaswadzba, choć rzucił aż 10 goli.

O jedną więcej zaliczył główny egzekutor Ostrovii Ostrów Wlkp. - Jakub Tomczak, zaś Krzysztof Martyński - były zawodnik AZS AWF, pokonywał bramkarzy dziewięciokrotnie. Po raz kolejny w Białej Podlaskiej z dobrej strony zaprezentował się Łukasz Jaszka - "mózg" gości.

Ci kibice, którzy mieli nadzieję po 30 minutach i szykowali się na wyrównany bój po przerwie, srogo się zawiedli. Trzy kolejne gole: Piotra Bielca, Martyńskiego i Mateusza Stupińskiego pozwoliły podopiecznym Orleańskiemu wypracować sześciobramkową przewagę. Już w 36 minucie skończyły się emocje. AZS AWF nie podniósł się z kolan, zaś Ostrovia zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu.

Okazałe wyjazdowe zwycięstwo zostało przypieczętowane bardzo efektowną
wrzutką Łukasza Jaszki do Krzysztofa Martyńskiego nad pole bramkowe zakończone  precyzyjnym rzutem w górny róg bramki. Zagranie to wzbudziło oklaski zgromadzonej bialskiej publiczności.

AZS AWF Biała Podlaska - Ostrovia Ostrów Wlkp. 23:34 (13:16)