LM: Pick Szeged przerwało passę Dinama, pogromy w Czechowie, Barcelonie i Belgradzie

Pick Szeged odniosło niezwykle ważne zwycięstwo w 9. kolejce Ligi Mistrzów, pokonując przed własną publicznością Dinamo Mińsk 26:21 (12:5). Białorusini byli o krok od odwrócenia losów meczu.

Paweł Nowakowski
Pierwszą bramkę Dinamo Mińsk zdobyło dopiero w 9 minucie meczu! Pick Szeged nie przebierało w środkach w poczynaniach defensywnych, a sędziowie raz za razem upominali zawodników wicemistrza Węgier żółtymi kartkami. Po trafieniu z koła Szabolcsa Zubaia zdenerwowany Sergii Bebeshko poprosił o czas. W 23 minucie było już 10:3, a bardzo dobre spotkanie rozgrywał w bramce Roland Mikler, broniąc w pierwszej połowie blisko na 70 procentowej skuteczności! (9/14). Przy wyniku 19:14 (44') i grze w osłabieniu, gdy Dinamo zaczęło odrabiać straty Mikler obronił rzut karny. Na tym emocje się jednak nie skończyły. Białorusini dzielnie walczyli i w 54' po bramce Vasko Sevaljevicia przegrywali już tylko 21:23. Do końca spotkania trafienia zdobywali już jednak tylko gospodarze. Ekipa Laszlo Skaliczki zdobyła bardzo ważne dwa punkty i jest bliska awansu do TOP 16. Pick Szeged przerwało passę Dinama Mińsk, które wygrało 5 ostatnich pojedynków.

Ostrą lekcję handballu dał Metalurg Skopje, który rozgromił St. Petersburg 32:14. Podopieczni Linoa Cervara prawdziwy popis gry w defensywie dali w drugiej odsłonie, tracąc zaledwie cztery bramki! - co jest rekordem w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Efektowne zwycięstwa po jednostronnych spotkaniach padły również łupem HSV Hamburg i FC Barcelony. Jedną bramkę dla hamburczyków rzucił Marcin Lijewski.

Na porażce Chambery Savoie z Vive Targami Kielce skorzystał Bjerringbro-Silkeborg. Wicemistrzowie Danii są trzynastym zespołem, który zapewnił sobie prawo gry w TOP 16. Dla podopiecznych Carstena Albrektsena to największy sukces w historii. Warto dodać, że przed rokiem Bjerringbro... przegrało wszystkie mecze w grupie.

Utalentowana młodzież z Celje Pivovarny Lasko w osobach Boruta Mackovseka i Gaspera Marguca poprowadziła słoweński zespół do wygranej nad rumuńską Constantą. Bardzo dobre zawody w bramce Celje rozegrał Gorazd Skof, notując 14 udanych interwencji.

Mistrzowie Polski wygrali grupę! - relacja z meczu Vive Targi Kielce - Chambéry Savoie HB Wyniki sobotnich spotkań 9. kolejki Ligi Mistrzów

Grupa A Partizan Belgrad - HSV Hamburg 21:42 (10:24) Najwięcej bramek: dla Partizana - Milos Ivosević, Bogdan Radivojević, Veljko Milosević - wszyscy po 4; dla HSV - Hans Lindberg 10, Fredrik Petersen 8, Igor Vori 6, Marcin Lijewski 1.

8 IFK Kristianstad 14 2 1 11 396:475 5

Grupa B Celje Pivovarna Lasko - HCM Constanta 24:19 (11:6) Najwięcej bramek: dla Celje - Borut Mackovsek 6, Gasper Marguc 5, Alem Toskić 4; dla Constanty - Dalibor Cutura, Marius Sadoveac - obaj po 5.

Grupa C
St. Petersburg - Metalurg Skopje 14:32 (10:18)
Najwięcej bramek: dla St. Petersburga - Yury Semenov 4; dla Metalurga - Naumce Mojsovski, Renato Vugrinec - obaj po 7, Dejan Manaskov 5.

Vive Targi Kielce - Chambery Savoie (18:17) Najwięcej bramek: dla Vive - Michał Jurecki, Mateusz Jachlewski - obaj po 8; dla Chambery - Cedric Paty 9, Timothey N'Guessan 8, Damir Bicanić 6.

Pick Szeged - Dinamo Mińsk 26:21 (12:5)
Najwięcej bramek: dla Pick Szeged - Gabor Ancsin 7, Jonas Larholm 5; dla Dinama - Vasko Sevaljević 6, Dzmitry Nikulenkau 5, Vladislav Ostroushko 4.

FC Barcelona - RK Croatia Osiguranje Zagrzeb 35:25 (19:10) Najwięcej bramek: dla FC Barcelony - Victor Tomas 6, Raul Entrerrios, Albert Rocas, Martin Stranovsky - wszyscy po 4; dla Croatii - Josip Valcić 5, Marino Marić, Stipe Mandalinić, Jerko Matulić - wszyscy po 4.