Nafciarze zmiażdżyli Pogoń - relacja z meczu Orlen Wisła Płock - Gaz-System Pogoń Szczecin

Orlen Wisła Płock dołączyła do grona drużyn, które wystąpią w Final Four Pucharu Polski. W czwartek Nafciarze pokonali przed własną publicznością Gaz-System Pogoń Szczecin.

Sławomir Bromboszcz

Pierwsze spotkanie tych drużyn, rozegrane miesiąc temu, zakończyło się niespodziewanym remisem. Szczecinianie, grając przed własną publicznością, pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, prezentując się jako równorzędny rywal dla lidera PGNiG Superligi.

W czwartek zespołem lepszym byli Nafciarze, choć początek spotkania nie zapowiadał tak pewnego zwycięstwa podopiecznych Larsa Walthera. Gaz-System Pogoń bardzo dobrze rozpoczęła zawody, po trafieniu Veselina Chakmakova prowadziła 4:2. Wystarczyła jednak tylko chwila, udane interwencje Marcina Wicharego oraz skuteczna gra w ataku i po świetnej akcji Adama Wiśniewskiego wicemistrzowie polski objęli prowadzenie 5:4. W zespole Nafciarzy ciągiem na bramkę imponował Petar Nenadić, który raz za razem znajdował sposób na pokonanie golkipera rywali. W czwartek szczecinianie nie mogli znaleźć sposobu na powstrzymanie serbskiego rozgrywającego, który w pierwszych 30 minutach ośmiokrotnie wpisał się na listę strzelców. Po pierwszej połowie Orlen Wisła prowadziła 19:10.

Po zmianie stron na boisku panowało nieco więcej chaosu. W obu ekipach brakowało momentami skuteczności, a sędziowie zaczęli karać zawodników dwuminutowymi wykluczeniami. W szeregach gości aktywny był nowy zawodnik Łukasz Gierak, jednak miał spore problemy ze znalezieniem sposobu na dobrze dysponowanego Marcina Wicharego. Szkoleniowiec płocczan Lars Walther chcąc poukładać grę swojego zespołu w 44 minucie poprosił o czas. Przekazane uwagi podziałały na Nafciarzy mobilizująco. Trzy skuteczne akcje i dwa trafienia Ivana Nikcevicia sprawiły, że w 47 minucie gospodarze prowadzili już 27:13. W czwartkowy wieczór Orlen Wisła Płock zagrała tak jak potrafi. Przy dobrej postawie Nafciarzy rywale ze Szczecina nie mieli nic do powiedzenia, a w piłkę ręczną grać potrafią przecież bardzo dobrze. Płocczanie zwyciężyli 33:20 i pewnie awansowali do Final Four Pucharu Polski.

Orlen Wisła Płock - Gaz-System Pogoń Szczecin 33:20 (19:10)

Orlen Wisła: Wichary - Spanne 3/1, Wiśniewski 2, Ghionea 4/1, Nikčević 4, Toromanović 3, Syprzak 2, Eklemović 1, Kubisztal 1, Kavaš 1, Zołoteńko 2, Nenadić 10/2, Ilyés, Twardo.
Kary: 8 min.

Gaz-System Pogoń: Andreev, Stojković - Kwiatkowski, Biały 3, Marcinkian, Gierak 2/1, Jedziniak, Chakmakov 2, Smuniewski 1, Konitz, Zaremba 4, Kliszczyk 1, Frelek 1, Zydroń 5/2, Walczak 1.
Kary: 2 min.