LM: Trwa czarna seria Chambery

Szczypiorniści wicemistrza Francji, Chambery Savoie doznali siódmej z rzędu porażki w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Podopieczni Mario Cavalliego ulegli na wyjeździe Metalurgowi Skopje 21:26.

Dla szczypiornistów Chambery Savoie, mających już tylko iluzoryczne możliwości na grę w TOP 16, konfrontacja z Metalurgiem Skopje była szansą na przedłużenie nadziei. Obie ekipy toczyły zażartą, wyrównaną walkę bramka za bramkę w pierwszej części meczu. Nie brakowało również ostrej gry - węgierscy sędziowie Csaba Kekes - Pal Kekes często odsyłali zawodników obydwu zespołów na ławkę kar. W drugiej partii wymiana ciosów nie ustawała. W 48 minucie podopieczni Lino Cervara po trafieniu Renato Vugrineca wyszli na trzybramkowe prowadzenie - 19:16, lecz wicemistrzowie Francji szybko doprowadzili do remisu - 19:19 (50').

W samej końcówce wynik pozostawał sprawą otwartą, a ozdobą spotkania były efektowne parady Darko Stanicia i Cyrila Dumoulina. Chambery nie wykorzystało idealnej okazji do przełamanie pasma porażek. Wskutek licznych błędów w newralgicznym momencie pojedynku ostatecznie przegrało 21:26. To siódma z rzędu przegrana wicemistrzów Francji.

Zgodnie z planem dwa punkty w konfrontacji z Sankt Petersburgiem zdobyło RK Gorenje Velenje. Drużyna prowadzona przez Branko Tamse dominowała na parkiecie, po zmianie stron systematycznie powiększając prowadzenie. Mistrzowie Słowenii na dziesięć minut przed końcową syreną prowadzili już 28:19, by ostatecznie zwyciężyć 32:25. To czwarte z rzędu zwycięstwo Os w Lidze Mistrzów. Liderem słoweńskiej drużyny był leworęczny rozgrywający Jure Dolenec, autor 9 bramek.

Nie ma mocnych w tym sezonie na FC Barcelone. Podopieczni Xaviera Pascuala odnieśli siódme zwycięstwo w rozgrywkach Champions League, pokonując różnicą aż 11 trafień Kadetten Schaffhausen, barwy którego reprezentuje Leszek Starczan. Polski skrzydłowy był najlepszym zawodnikiem Kadetów, aplikując Dumie Katalonii 6 bramek. Szwajcarzy mimo szóstej porażki wciąż liczą się w walce o najlepszą szesnastkę na Starym Kontynencie.

Wszystko dzięki zwycięstwu Pick Szeged nad Croatią Osiguranje Zagrzeb. Wicemistrzowie Węgier grali jak z nut. Liderem Madziarów był słowacki rozgrywający Frantisek Sulc, a w bramce świetnie spisywał się Roland Mikler, mający w pierwszej połowie 50 procentową skuteczność! (10/20). Dzięki temu drużyna Laszlo Skaliczki schodziła do szatni z okazałą przewagą - 16:10. Croatia po przerwie nieudolnie próbowała odrobić straty. Pick Szeged do wygranej poprowadził duet Frantisek Sulc - Jonas Larholm, łącznie 14 bramek. Węgrzy kosztem Chorwatów wskoczyli na ostatnie, czwarte miejsce premiowane awansem do najlepszej szesnastki.

Bez wątpienia najciekawszym pojedynkiem sobotnich spotkań był pojedynek Celje Pivovarny Lasko z MKB Veszprém. Słoweńcy po pokonaniu THW Kiel mieli chrapkę na ogranie kolejne czołowej europejskiej drużyny. Po 20 minutach rywalizacji w hali Zlatorog było remis 7:7. Nieznaczna przewaga Madziarów uwidoczniła się dopiero w samej końcówce pierwszej partii - 11:9.

Mistrzowie Węgier drugą połowę rozpoczęli od mocnego uderzenia, w 35' prowadząc już 15:10. Celje Pivovarna Lasko, zdobywca trofeum Ligi Mistrzów sprzed 8 lat nie zamierzał tanio sprzedać skóry. Ozdobą spotkania była kapitalna dwójkowa akcja ('wrzutka") z 49' pomiędzy dwójką skrzydłowych Celje: Gasperem Margucem i Luką Zvizejem - 15:18. Podopieczni Antonio Ortegi zdołali utrzymać bezpieczną zaliczkę do końcowego gwizdka i podobnie jak FC Barcelona po siedmiu kolejkach mają na swoim koncie komplet punktów. Wyniki sobotnich spotkań 7. kolejki Ligi Mistrzów

Grupa B Celje Pivovarna Lasko - MKB Veszprém 19:24 (9:11) Najwięcej bramek: dla Celje - Gasper Marguc 5, Borut Mackovsek 4; dla Veszprem - Gabor Csaszar, Laszlo Nagy - obaj po 4.

8 Celje Pivovarna Lasko 14 3 1 10 380:416 7

Grupa C Metalurg Skopje - Chambery Savoie 26:21 (13:12) Najwięcej bramek: dla Metalurga - Renato Vugrinec 7, Dejan Manaskov, Filip Mirkulovski - obaj po 4; dla Chambery - Cedric Paty 8, Timothy N'Guessan 5.

St. Petersburg - RK Gorenje Velenje 25:32 (13:16) Najwięcej bramek: dla St. Petersburga - Alexander Pyshkin 4; dla Gorenje - Jure Dolenec 9, Marko Bezjak 8.

1 Bjerringbro-Silkeborg 10 8 0 2 323:273 16
2 Sporting CP Lizbona 10 7 0 3 304:277 14
3 Tatran Preszów 10 7 0 3 278:268 14
4 Czechowskie Niedźwiedzie 10 4 0 6 280:279 8
5 Besiktas Mogaz Stambuł 10 3 0 7 255:289 6
6 Metalurg Skopje 10 1 0 9 246:300 2

Grupa D FC Barcelona Intersport - Kadetten Schaffhausen 36:25 (19:13) Najwięcej bramek: dla FC Barcelony - Jesper Noddesbo 7, Angel Montoro, Daniel Sarmiento - obaj po 4; dla Kadetten - Leszek Starczan 6, Aleksander Stojanović 5.

Pick Szeged - RK Croatia Osiguranje Zagrzeb 26:24 (16:10) Najwięcej bramek: dla Pick Szeged - Frantisek Sulc 9, Jonas Larholm 5; dla Croatii - Luka Stepancić 6, Stipe Mandalinić, Lovro Mihić - obaj po 5.

1 Dinamo Bukareszt 10 7 0 3 293:280 14
2 Orlen Wisła Płock 10 7 0 3 278:250 14
3 Elverum Handball 10 6 1 3 278:272 13
4 Abanca Ademar Leon 10 5 2 3 252:251 12
5 Riihimaeki Cocks 10 2 2 6 246:269 6
6 Wacker Thun 10 0 1 9 268:293 1
Źródło artykułu: WP SportoweFakty