LM: Barcelona nie do zdarcia, Chambery na dnie

FC Barcelona Intersport pokonała Pick Szeged 33:24 w 6. kolejce. Duma Katalonii z kompletem punktów przewodzi w tabeli grupy D. Na przeciwnym biegunie znajduje się Chambery Savoie.

Paweł Nowakowski

Bezkonkurencyjne w grupie B jest MKB Veszprém. Madziarzy w "grupie śmierci" kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Podopieczni Antonio Garcii Robledo po raz kolejny rozbili w pył szwedzki IK Savehof. Ekipa ze Skandynawii po przerwie rzuciła mistrzom Węgier raptem 9 bramek, tracąc 17, ulegając w końcowym rozrachunku 24:34.

Trwa fatalna passa szczypiornistów Chambery Savoie. Wicemistrzowie Francji przegrywając z RK Gorenje Velenje 25:31 doznali już szóstej porażki z rzędu i pozostają jedyną drużyn spośród 24 rywalizujących w Lidze Mistrzów bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej! Świetne zawody w bramce słoweńskiej drużyny rozegrał Ivan Gajić. W ofensywie prym wiódł duet Fahrudin Melić - Jure Dolenec łącznie 16 trafień. Mistrzowie Słowenii skorzystali na porażce Metalurga Skopje z Vive Targami Kielce i awansowali na drugie miejsce w tabeli grupy C.

Słabą skuteczność rzutową zaprezentowała FC Barcelona w pierwszej odsłonie meczu z Pick Szeged. Przyjezdni przegrywając do przerwy raptem trzema bramkami, zwietrzyli szansę na wywiezienie punktów ze stolicy Katalonii. Podopieczni Laszlo Skaliczki na dwadzieścia minut przed końcem zdobyli kontaktową trafienie - 19:20. Blaugrana podrażniona takim obrotem spraw szybko uzyskała bezpieczną przewagę - 29:23 (52') i kontrolowali losy spotkania. Wicemistrzowie Węgier przez ostatnie osiem minut zdołali rzucić raptem jedną bramkę.

Po raz drugi sporo krwi Füchse Berlin napsuła RK Croatia Osiguranje Zagrzeb. Ekipa z Bałkanów do przerwy schodziła z zaliczką trzech bramek - 12:9. Po przerwie uczestnik majowego Final Four systematycznie odrabiał straty, by w końcówce przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Lisy do wygranej poprowadził Johannes Sellin. Bartłomiej Jaszka tym razem nie zdobył bramki.

Wojna dla kielczan! - relacja z meczu Vive Targi Kielce - Metalurg Skopje

Wyniki sobotnich spotkań 6. kolejki Ligi Mistrzów

Grupa B MKB Veszprém - IK Savehof 34:24 (17:15) Najwięcej bramek: dla Veszprem - Gabor Csaszar, Renato Sulić - obaj po 5; dla Savehof - Kristian Bliznac 6, Viktor Friden 4.

Grupa C
RK Gorenje Velenje - Chambery Savoie 31:25 (18:13)
Najwięcej bramek: dla Gorenje - Fahrudin Melić, Jure Dolenec - obaj po 8, Marko Bezjak 6; dla Chambery - Guillaume Gille 6, Olivier Marroux 5, Cedric Paty 4.

Vive Targi Kielce - Metalurg Skopje 21:20 (8:12) Najwięcej bramek: dla Vive - Michał Jurecki 6, Ivan Cupić 5; dla Metalurga - Naumce Mojsovski 6, Mladen Rakcević 5.

6 Metalurg Skopje 10 1 0 9 246:300 2

Grupa D FC Barcelona Intersport - Pick Szeged 33:24 (16:13) Najwięcej bramek: dla Barcelony - Albert Rocas 5, Siarhei Rutenka, Jesper Noddesbo, Juanin Garcia - wszyscy po 4; dla Szeged - Frantisek Sulc 6, Jonas Larholm 5, Atnonio Pribanić 4. RK Croatia Osiguranje Zagrzeb - Füchse Berlin 24:25 (12:9) Najwięcej bramek: dla Croatii - Luka Stepancić 8, Zlatko Horvat 6; dla Fuchse - Johannes Sellin 7, Konstantin Igropulo 6.