Miedziowe na fali - relacja z meczu Aussie Sambor Tczew - Zagłębie Lubin

W rozegranym awansem meczu 9. kolejki Superligi Kobiet KGHM Metraco Zagłębia Lubin pokonało na wyjeździe Aussie Sambora Tczew. Samborzanki zostały zdeklasowane ulegając lubiniankom 20:35 (7:16).

Adrian Kołodziejek

Miedziowe były zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku i nie zawiodły. Mimo tak niekorzystnego wyniku gospodynie pokazały wielką wolę walki, wręcz gryząc parkiet i nie odpuszczając rywalkom, aż do ostatniego gwizdka.

Początek meczu to wyrównana walka punkt za punkt, ale tylko do 15. minuty, gdyż od tego momentu inicjatywę przejęły przyjezdne, kontrolując losy spotkania do samego końca. Wynik w czwartej minucie otworzyła Agnieszka Jochymek, a do wyrównania w tej samej minucie doprowadziła Justyna Domnik. W 20. minucie po rzucie Kingi Byzdry było już 10:5 na korzyść lubinianek, a koniec pierwszej połowy zakończył się wynikiem 7:16.

Nikt ze zgromadzonych tego dnia na hali kibiców, nie łudził się chyba, że tczewianki są w stanie wywalczyć jakiekolwiek punkty. Miedziowe z minuty na minutę zwiększały swoją przewagę, pokazując przy tym swoją wielką klasę. Po raz kolejny w ekipie Bożeny Karkut zabłysnęła powracająca po kontuzji barku Karolina Semeniuk-Olchawa , która była najskuteczniejsza w swojej drużynie, zdobywając tego dnia 8 bramek. Niewiele gorsza była Kinga Byzdra zaliczając tylko jedno trafienie mniej. Tego dnia obrona lubinianek była prawie nie do przejścia, a do tego świetnie spisywały się bramkarki, które wybroniły nawet kilka rzutów karnych. Mimo tak wielkiej przewagi bramkowej Zagłębia w tym meczu, Samborzanki pokazały, że bez względu na wynik potrafią walczyć od początku spotkania, aż do końcowego gwizdka. Grały z poświęceniem oraz wielką wolą walki, której brakowało w poprzednim spotkaniu na własnym parkiecie z drużyną Olimpii-Beskid Nowy Sącz. W tczewskich szeregach najskuteczniejsza była Justyna Domnik, która skutecznie egzekwowała rzuty karne zdobywając łącznie 6 bramek. Warto też zaznaczyć, że tylko jedno oczko mniej zdobyła Justyna Belter  po raz kolejny udowadniając, iż mimo powrotu po kontuzji jest w wysokiej formie i trzyma stały poziom. Końcowy wynik 20:35.

Aussie Sambor Tczew - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 20:35 (7:16)

Aussie Sambor: Brzezińska, Skonieczna A - Domnik 6, Belter 5, Lipska 4, Strzałkowska 2, Stanulewicz 2, Krajewska 1, Szlija, Skonieczna, Tomczyk, Szott.
Kary: 6 minut