Piotrcovia rozbita. Debiut wychowanków - relacja z meczu KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Tryb.

W rozegranym awansem meczu 8. kolejki Superligi Kobiet KGHM Metraco Zagłębia Lubin pokonało na własnym parkiecie Piotrcovię Piotrków Tryb. Lubinianki nie miały problemów z ograniem rywalek.

Łukasz Lemanik

Lubinianki były zdecydowanymi faworytkami starcia, ale takiego początku chyba nikt się nie spodziewał. Już w piątej minucie o czas dla swojej drużyny poprosiła Inna Krzysztoszek. Wówczas było już 5:0 dla Zagłębia. Wskazówki trenerki Piotrcovii na niewiele się zdały, bo trzy kolejne bramki były autorstwa miedziowych. Pierwsze trafienie przyjezdnych miało miejsce dopiero w ósmej minucie, kiedy znakomicie dysponowaną Monikę Maliczkiewicz pokonała Joanna Waga. Początek ułożył przebieg pierwszej połowy, choć przewaga podopiecznych Bożeny Karkut była jeszcze większa. W 28. minucie swoją szóstą bramkę w tej części spotkania zdobyła Karolina Semeniuk-Olchawa, która rozgrywała bardzo dobre zawody i przewaga wicemistrzyń Polski wynosiła już dziesięć bramek - 17:8. Zespoły przed przerwą dorzuciły jeszcze po jednej bramce.

W drugiej połowie zawodniczki Zagłębia prowadziły już prawie różnicą dwudziestu bramek. Warty odnotowania jest fakt występu młodych zawodniczek (wychowanek) Zagłębia Lubin Agnieszki Robótki, Pauliny Tracz i Karoliny Brenkus, a także nowej zawodniczki Dominiki Daszkiewicz. Tracz, Brenkus oraz Daszkiewicz wpisały się na listę strzelców zdobywając po jednej bramce.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 38:23

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko - Tracz 1, Załęczna 5, Piekarz, Pałgan 2, Semeniuk-Olchawa 8, Paluch 5, Benga 4, Bader 5, Jochymek 2, Byzdra 4, Kobzar 1, Daszkiewicz 1, Robótka.

Piotrcovia: Jurkowska, Skura - Rol 3, Sobińska, Mielczewska 2, Waga 6, Cieślak 1, Kopertowska 1, Brzezowska 1, Szafnicka 1, Sadowska, Krzysztoszek, Wypych 7.