Sroga lekcja od Chrobrego - relacja z meczu KSZO Ostrowiec - Chrobry Głogów

Spisywani na porażkę z wyżej notowanym rywalem piłkarze ręczni KSZO Ostrowiec nie zdołali przeciwstawić się ekipie Chrobrego Głogów. Rywale dosłownie zdeklasowali ostrowieckiego II-ligowca.

Od początku spotkania widoczna była dominacja zespołu z Głogowa i to on wyszedł na prowadzenie 3:0 po trafieniach Mateusza Płaczka. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Michał Zdziech po podyktowaniu rzutu karnego. W 9. minucie padł drugi gol dla KSZO Odlewni Ostrowiec Św. - również po strzale Zdziecha. W 15. minucie przewaga ekipy przyjezdnych była już wyraźna, bo Chrobry prowadził aż 9:2 a ostrowczanom bardzo trudno było się przebić przez obronę zawodników z wyższej klasy rozgrywkowej.

W pierwszej połowie szósta obecnie drużyna PGNiG Superligi dała sobie strzelić tylko siedem bramek. Ostatnią w tej części meczu zdobył rzutem ze skrzydła Dariusz Karbownik, a później klasą dla siebie byli już piłkarze Chrobrego. Wystarczy wspomnieć, że do przerwy ostrowczanie choćby za sprawą Michała Zdziecha nie wykorzystali dwóch rzutów karnych i na drugą odsłonę rywale wychodzili aż z dziesięciobramkową przewagą.

W drugiej partii zawodnicy gości dali sobie strzelić tylko osiem bramek. Sami zaś zaaplikowali rywalom ich aż osiemnaście. Goście sukcesywnie powiększali przewagę osiągniętą w pierwszej odsłonie, prowadząc w 41. minucie 25:10, a w 49. 30:12. Z dobrej strony w tym spotkaniu pokazał się w ekipie gospodarzy Kamil Kieloch, który przeprowadził w całym spotkaniu kilka składnych akcji i został wybrany najlepszym zawodnikiem w ekipie pomarańczowo-czarnych.

Wynik pokazał jak wielka różnica jest między zespołami z drugiej ligi, a tymi grającymi w najwyższej klasie rozgrywkowej. Spotkanie ogólnie przypominało grę kontrolną Chrobrego i zakończyło się zasłużonym wysokim zwycięstwem gości, którzy awansowali do 1/4 finału Pucharu Polski, w zasadzie deklasując rywala w jego własnej hali.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Chrobry Głogów 15:35 (7:17)

KSZO Odlewnia: Szewczyk, Drabik, Piątkowski - Zdziech 6, Kieloch 3, Karbownik 2, Rurarz 2, Sieczka 1, Dziura 1, Makuch, Radowiecki, Cukierski, Gajewski, Wojdan.

Chrobry: Kapela, Zapora - Czekałowski 7, Płaczek 5, Piętak 4, Ścigaj 4, Wysokiński 4, Łucak 3, Mochocki 2, Jankowski 2, Płócienniczak 1, Kuta 1, Bednarek 1, Gujski 1.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty