LM: Metalurg Skopje i FC Barcelona Intersport zgodnie z planem

Metalurg Skopje pokonał St. Petersburg, a FC Barcelona Intersport wywiozła dwa punkty z parkietu RK Croatii Osigurnaje Zagrzeb. Obie drużyny objęły prowadzenie w swoich grupach.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Rywale grupowi Vive Targów Kielce, zawodnicy Metalurga Skopje nie mieli większych problemów ze zgarnięciem kompletu punktów w pojedynku z Newą St. Petersburg. Podopieczni legendarnego chorwackiego trenera Lino Cervara o losach rywalizacji rozstrzygnęli w drugiej połowie. Przed przerwą gra Metalurga nie zachwycała, zespół miał problemy ze skutecznością, przez co po pierwszych trzydziestu minutach gry wygrywał zaledwie czterema bramkami (15:11).

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Macedończycy szybko zwiększali swą przewagę, a między słupkami bramki Metalurga kapitalnie spisywał się Darko Stanic. Bramkarz reprezentacji Serbii między 31. a 46. minutą meczu zaledwie raz wyjmował piłkę z siatki! W efekcie Metalurg zwyciężył 32:19, a oprócz wspomnianego Stanicia do wygranej poprowadzić ich Renato Vugrinec, autor 11 bramek.

Równie efektowne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści FC Barcelony Intersport. Katalończycy przy ponad dziesięciotysięcznej publiczności wysoko ograli RK Croatię Osiguranje Zagrzeb, umacniając się tym samym na fotelu liderów zmagań grupy D. Pierwsza część meczu nie zapowiadała jednak tak pewnej wygranej popularnej Blaugrany.

Chorwaci bardzo dobrze spisywali się wyłącznie do 20' minuty meczu, później z każdą chwilą coraz dobitniej rysowała się różnica klas dzieląca obie ekipy. Po zmianie stron Katalończycy włączyli wyższy bieg. Skuteczne interwencje Arpada Sterbika oraz szybkie kontrataki wykańczane przez skrzydłowych okazały się receptą na sukces. Barcelona wygrała 32:21 i zepchnęła zespół Croatii na 4. miejsce w tabeli.

W niedzielę dokończone zostaną zmagania 4. kolejki Ligi Mistrzów. O godz. 19:00 swój mecz rozegrają zawodnicy Vive Targów Kielce, którzy na wyjeździe zmierzą się z Chambery Savoie.

Grupa C Metalurg Skopje - St. Petersburg 32:19 (15:11) Najwięcej bramek: dla Metalurga - Renato Vugrinec 11, Naumce Mojsovski 5, Dejan Manaskov 4, Filip Mirkulovski 4; dla Petersburga - Eldar Nasyrov 4, Yury Semenov 4.

6 Metalurg Skopje 10 1 0 9 246:300 2

Grupa D RK Croatia Osiguranje Zagrzeb - FC Barcelona Intersport 21:32 (12:13) Najwięcej bramek: dla Croatii - Zlatko Horvat 6, Luka Stepancić 6, Marino Marić 4; dla Barcelony - Juan Garcia Lorenzana 6, Albert Rocas Comas 4, Siarhei Rutenka 4.