LM: Pewna wygrana Lisów, Atletico poległo w Goeteborgu!

Füchse Berlin bez większych problemów pokonało Kadetten Schaffhausen 31:27 w środowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Do ogromnej sensacji doszło w Göteborgu, gdzie IK Sävehof ograł BM Atletico Madryt 35:30.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Popularne Lisy przystępowały do środowego spotkania z Kadetten Schaffhausen w roli faworytów. Zawodnicy ze stolicy Niemiec już w pierwszych minutach narzucili swój styl gry, dzięki czemu na przerwę zeszli przy trzybramkowym prowadzeniu (14:11). W drugiej części spotkania przyjezdni rzucili się do rozpaczliwych ataków, jednak zarówno one, jak i twarda gra w defensywie nie przyniosły efektów. Füchse wygrało 31:27, dzięki czemu umocniło się na 2. miejscu w tabeli grupy D.

Trzy bramki dla popularnych Lisów zdobył Bartłomiej Jaszka. Polski rozgrywający rozegrał przyzwoite zawody, nieźle wyglądała jego współpraca z najskuteczniejszym w barwach Füchse Berlin Markiem Bultem (5 bramek). Trzy trafienia na swym koncie zapisał również Leszek Starczan. Doświadczony skrzydłowy pozostał jednak w cieniu Marko Mamicia, który aż dziewięć razy wpisywał się na listę strzelców. Do sporej sensacji doszło w szwedzkim Göteborgu, gdzie ekipa IK Sävehof zatrzymała finalistę zeszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, BM Atletico Madryt. Szwedzi nie przestraszyli się faworyzowanych Los Colchoneros, którzy w ostatnim czasie nie radzą sobie zbyt dobrze w europejskich rozgrywkach. Skandynawowie znakomicie spisywali się od pierwszych minut meczu, narzucając rywalom swój styl gry. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Sävehof zszedł na przerwę wygrywając 17:16, a w drugiej części meczu przypieczętował swoje w pełni zasłużone zwycięstwo (35:30).

Szwedów do wygranej poprowadzili Kristian Bliznac, Erik Forsell Schefvert oraz Viktor Friden, którzy łącznie zdobyli ponad połowę bramek całego zespołu. W barwach BM Atletico bardzo dobre zawody rozegrał Mariusz Jurkiewicz (5 bramek), jednak Polak z pewnością nie będzie wspominał środowego spotkania zbyt dobrze.

W trzecim środowym spotkaniu łatwe zwycięstwo odnieśli gracze RK Gorenje Velenje. Słoweńcy pokonali na własnym parkiecie mistrza Danii Bjerringbro-Silkeborg, a do wygranej poprowadził ich Fahrudin Melić (9 bramek). Gracze z Velenje umocnili się dzięki temu na 3. miejscu w tabeli grupy C. Duńczycy są nadal na czwartej pozycji, jednak znajdujące się za ich plecami zespoły swoje mecze rozegrają w sobotę i niedzielę.

Grupa B IK Sävehof - BM Atletico Madryt 35:30 (17:16) Najwięcej bramek: dla Sävehof - Kristian Bliznac 7, Erik Forsell Schefvert 6, Viktor Friden 5; dla Atletico - Kiril Lazarov 6, Mariusz Jurkiewicz 5.

8 Celje Pivovarna Lasko 14 3 1 10 380:416 7

Grupa C RK Gorenje Velenje - Bjerringbro-Silkeborg 31:23 (14:8) Najwięcej bramek: dla Gorenje - Fehrudin Melić 9, Klemen Cehte 6; dla Bjerringbro - Theis Baagöe 4, Simon Krisitiansen 3, Rasmus Lauge Schmidt 3, Gudmundur Arni Olafsson 3.

6 Metalurg Skopje 10 1 0 9 246:300 2

Grupa D Füchse Berlin - Kadetten Schaffhausen 31:27 (14:11) Najwięcej bramek: dla Füchse - Mark Bult 5, Markus Richwien 5, Bartłomiej Jaszka 3; dla Kadetten - Marko Mamić 9, Christian Dissinger 5, Leszek Starczan 3.