Z nożem na gardle - relacja z meczu KGHM Metraco Zagłębie Lubin - SPR Pogoń Baltica Szczecin

W 4. rozegranej awansem kolejce PGNiG Superligi Kobiet, zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin niespodziewanie zremisowały na własnym parkiecie z SPR Pogonią Baltica Szczecin, 22:22 (12:10).

Pierwsza odsłona spotkania rozgrywała się pod znakiem błędów. Zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin dzięki nieustępliwej obronie wyszły w 8. minucie na prowadzenie 3:0. Gdyby Miedziowe odpłacały się w niektórych sytuacjach bramką, a nie stratą, wynik mógłby być znacznie wyższy.

Nieco animuszu do gry wniosła Seynabou Benga, która kilkakrotnie trafiała do bramki w ważnych momentach. Obserwując niespokojną grę swoich zawodniczek, trener Bożena Karkut położyła na stoliku sędziowskim zielony kartonik umożliwiający minutę rozmowy. Lubinianki wciąż utrzymywały 2-3 bramkowy dystans.

Kłopoty Miedziowych rozpoczęły się w 39. minucie spotkania, kiedy to Monika Stachowska doprowadziła do remisu. (14:14) Szczecinianki zwietrzyły szansę na wygraną. Podopieczne Dariusza Molskiego złapały wiatr w żagle i "odpłynęły" drużynie z Dolnego Śląska na pięć bramek!

Stawiane w roli faworyta lubinianki, miały przed sobą ciężkie wyzwanie. Przysłowiowy "nóż na gardle" sprawił, że gospodynie błyskawicznie zaczęły odrabiać straty. W końcówce przeważyło doświadczenie drużyny Bożeny Karkut. Minutę przed końcem Anna Pałgan rzuciła bramkę na remis.

Wynik spotkania nie zakrawa o sensację, tylko niespodziankę. Mecz pokazał, że siłą Pogoni są trzy zawodniczki: Agata Cebula, Monika Stachowska i Monika Głowińska. W bramce przyzwoicie zaprezentowała się też młoda bramkarka Pogoni - Adrianna Płaczek, która z pewnością napsuła rywalkom sporo krwi.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - SPR Pogoń Baltica Szczecin 22:22 (12:10)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Tsvirko, Maliczkiewicz – Załęczna 4, Piekarz, Pałgan 5, Paluch, Jelić, Benga 3, Bader 1, Jochymek 1, Byzdra 3, Kobzar 5.

SPR Pogoń Baltica Szczecin: Płaczek, Sagała – Huczko 1, Jakubowska, Kucharska 2, Sabała 1, Stachowska 5, Cebula 9, Głowińska 4, Szymczak, Piontke, Adamska, Pasternak, Yaschuk, Kuryanovich.

Kary: KGHM Metraco Zagłębie Lubin - 10 minut (x2 Pałgan, Paluch, Jelić, Benga). SPR Pogoń Baltica Szczecin

- 12 minut (x2 Yashchuk, Kuryanovich, Głowińska, Stachowska, Kucharska)

Sędziowali: Kondzela Tomasz (Opole), Pytlik Marcin (Siemianowice) Widzów: 300