LM: Grad goli w Kilonii, Silkeborg ograł Chambery!

Aż 77 bramek obejrzeli kibice w Sparkassen Arena. Obrońca trofeum Ligi Mistrzów, THW Kiel pokonał szwedzki IK Savehof 43:34 (25:15). Drugiej porażki w Champions League doznało Chambery Savoie.

Paweł Nowakowski

Ostry trening strzelecki urządzili sobie szczypiorniści THW Kiel. Podopieczni Alfreda Gislasona już do przerwy wypracowali okazałą przewagę, jednocześnie imponując skutecznością, po 30 minutach rywalizacji mając na koncie 25 rzuconych bramek! Po przerwie Zebry nieco spuściły z tonu, dzięki czemu rywale w pewnym momencie tracili do mistrzów Niemiec raptem 4 bramki. Końcówka należała do obrońców trofeum, którzy w całym meczu rzucili aż 43 bramki, ostatecznie triumfując 43:34.

Pierwsze punkty w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów padły łupem Bjerringbro-Silkeborg. Pierwszoplanową postacią w zespole wicemistrza Danii był lewoskrzydłowy Casper Mortensen, zdobywca 8 trafień. Szczypiorniści Chambery Savoie zwłaszcza w drugiej połowie niemiłosiernie obijali Jannicka Greena. Na ostatnie 120 sekund Francuzi grali w obronie każdy swego. Pół minuty przed końcową syreną było raptem 24:23, a o czas poprosił Carsten Albrektsen. Duńczycy ustawili akcję, a zwycięstwo Silkeborga przypieczętował Rasmus Lauge Schmidt.

LM: Lisy rozbite w Barcelonie, Velenje poległo w Skopje Niezwykle wyrównany i trzymający w napięciu do samego końca mecz obejrzeli kibice we francuskim Montpellier. Cała hala przywdziana była w białe koszulki z napisem "Kocham Montpellier" nawiązujących do ostatnich wydarzeń w klubie mistrza Francji. Ekipa prowadzona przez Patrica Canayera w konfrontacji z trzecią siłą Asobal Ligi musiała radzić sobie bez 5 zawodników zamieszanych w korupcyjny proceder. 40 sekund przed końcową syreną przy wyniku 27:27 rzut karny pewnie wykorzystał Carlos Ruesga. Montpellier nie udało doprowadzić się do remisu - ostatnie słowo należało do przyjezdnych.

Koncertowy występ Andersa Eggerta w Belgradzie. W stolicy Serbii SG Flensburg-Handewitt pokonał Partizana, a filigranowy duński skrzydłowy rzucił w tym spotkaniu aż 13 bramek. Gospodarze kroku wicemistrzom Niemiec dotrzymywali do 33' - 17:18. Pięć minut później było już 24:19 na korzyść Wikingów, którzy kontrolowali losy meczu, triumfując na gorącym terenie 37:31.