LM: Dinamo postraszyło Lisy, 5 bramek Jaszki, szlagier dla THW Kiel

Dobiegła końca 1. kolejka Ligi Mistrzów. W najciekawszym meczu THW Kiel pokonało na wyjeździe BM Atletico Madryt 32:27. Pięć bramek dla berlińskich Lisów rzucił natomiast Bartłomiej Jaszka.

Paweł Nowakowski

Füchse Berlin, uczestnik Final Four Ligi Mistrzów minionego sezonu męczyło się z mistrzem Białorusi, Dinamem Mińsk. Aktualny lider rozgrywek Bundesligi zagrał znacznie poniżej możliwości. Do przerwy w stolicy Niemiec na tablicy wyników był remis 13:13. W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie, obie drużyny toczyły zażartą rywalizację.

Decydujące dla losów pojedynku okazało się ostatnie 5 minut. Podopieczni Dagura Sigurdssona podwyższyli obronę, a Dinamo zaczęło popełniać sporo błędów i raz za razem było karcone kontratakami. Liderem berlińskich Lisów był chorwacki skrzydłowy Ivan Nincević, autor 8 bramek. Pięć trafień na swoim koncie zaliczył Bartłomiej Jaszka.

W szlagierowym pojedynku 1. kolejki Champions League doszło do powtórki z finału, w którym BM Atletico Madryt rywalizowało z THW Kiel. Spotkanie w Palacio Vistalegre lepiej rozpoczęli przyjezdni po 9 minutach prowadząc już 7:3. Klubowi Mistrzowie Świata dopiero w 20 minucie doprowadzili do wyrównania - 11:11.

Rywalizacja brama za bramkę toczyła się do około 50 minuty. Z każdą chwilą uwidoczniała się przewaga Zebr. Los Colchoneros nieudolnie dążyli do odrobienia strat, a THW Kiel karciło ich licznymi kontratakami, powiększając prowadzenie. Atletico Madryt nie udała się zemsta za przegrany finał Ligi Mistrzów. Dwie bramki dla wicemistrzów Hiszpanii rzucił Mariusz Jurkiewicz.

Dwa punkty z Francji wywiózł Metalurg Skopje. Drużyna prowadzona przez Lino Cervara zaprezentowała solidny handball i w pełni zasłużenie choć nieoczekiwanie zgarnęła komplet oczek w konfrontacji z faworyzowanymi wicemistrzami Francji, wzmocnionych latem braćmi Bertrandem i Guillaume Gille.