LM: Udane otwarcie Niedźwiedzi, thriller we Flensburgu

Za nami pierwsze spotkania 1. kolejki Ligi Mistrzów. Wysokie zwycięstwo nad outsiderem grupy A odniosła ekipa Chekhovskich Medvedi. Sporo emocji dostarczył zakończony remisem pojedynek we Flensburgu.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Gładka przeprawa Niedźwiedzi, Szwedzi zaczynają od wygranej

Czwartkowe spotkania rozpoczął pojedynek w podmoskiewskim Czechowie, gdzie zawodnicy Chekhovskich Medvedi zmierzyli się z Partizanem Belgrad. Podopieczni Władimira Maksimowa nie mieli większych problemów z ograniem najsłabszego zespołu grupy A, jeszcze przed przerwą wypracowując sobie pięciobramkową przewagę (21:16). W drugiej połowie goście co prawda zbliżyli się do Niedźwiedzi na dystans jednej bramki, jednak ostatecznie pojedynek zakończył się zdecydowanym zwycięstwem mistrzów Rosji (38:31).

Udanie swój występ w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów rozpoczęli szczypiorniści IK Savehof. Mistrzowie Szwecji pokonali na własnym parkiecie HCM Constantę 35:31 (19:17). Najwięcej bramek dla zespołu z Göteborgu zdobył Fredrik Larsson (9 trafień), dobre zawody rozegrali także Viktor Ottosson i Kent Robin Tönnesen (obaj po 8 trafień). Spotkanie prowadzili polscy arbitrzy Marek Baranowski oraz Bogdan Lemanowicz.

Thriller bez rozstrzygnięcia

Ogromną dawkę emocji dostarczył pojedynek we Flensburgu. Powracający do rozgrywek Ligi Mistrzów zawodnicy SG Flensburga-Handewitt zmierzyli się z Montpellier Agglomeration HB. Początek rywalizacji należał do gospodarzy, którzy w 3' minucie prowadzili już 4:0. Goście z czasem poczęli jednak dochodzić do głosu i jeszcze przed przerwą zbliżyli się do Wikingów na dystans jednego trafienia (18:17).

Tuż po wznowieniu gry przewagę osiągnęli podopieczni Patrice'a Canayera. Przyjezdni świetnie radzili sobie w ataku pozycyjnym, gdzie brylował Issem Tej, a kontrataki z zabójczą precyzją wykańczali Dragan Gajić i 20-letni Mathieu Grebille. Wikingowie zdołali jednak odrobić trzybramkową stratę do rywali, a punkt zapewnił im duński skrzydłowy Anders Eggert, który nie pomylił się z linii siedmiu metrów. Remis wydaje się sprawiedliwym rozstrzygnięciem.

Planowe zwycięstwo Barcelony Czwartkowe zmagania zakończył pojedynek w szwajcarskim Schaffhausen, gdzie mistrzowie kraju, zawodnicy Kadetten podjęli jednego z faworytów tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, FC Barcelonę Intersport. Katalończycy nie mieli większych problemów z pokonaniem zespołu Leszka Starczana, schodząc na przerwę z pięciobramkową zaliczką (17:12).

W drugiej części meczu podopieczni Xaviego Pascuala kontrolowali wydarzenia na boisku, zwyciężając ostatecznie 33:22. Starczan zakończył swój występ z dwoma trafieniami.