Wisła Sandomierz i AZS UKW Bydgoszcz za burtą - podsumowanie spotkań barażowych w II lidze mężczyzn

Zakończyła się pierwsza faza barażów, w której naprzeciw siebie stanęły zespoły grające na co dzień w II lidze. Awans do następnych gier uzyskały MKS Kalisz, który dwukrotnie pokonał Wisłę Sandomierz oraz AZS UŁ PŁ Łódź, który w dwumeczu okazał się lepszy od akademików z Bydgoszczy.

Bartosz Krysztofiak

Nie tak efektowne zwycięstwo jak przed tygodniem odnieśli zawodnicy MKS-u Kalisz. W rewanżowym pojedynku pięcioma golami ograli Wisłę Sandomierz. Kaliszanie nie będą mile jedynie wspominać początku tego pojedynku, w którym nie potrafili się odnaleźć. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej części gry zawodnicy znad Prosny tracili do sandomierzan aż siedem goli. Zapał gospodarzy ostudzili jednak podopieczni Bruno Budrewicza, którzy zwarli szyki obronne i na przerwę schodzili przy stanie 16:13 dla Wisły. Przyjezdni w drugiej części meczu okazali się bezlitośni dla miejscowych i wykorzystali ich niemoc strzelecką. Dla Wisły bramki rzucało zaledwie 4 zawodników, co w głównej mierze przyczyniło się do drugiej porażki. MKS awansował do następnej fazy barażów, gdzie czeka już pierwszoligowy ŚKPR Świdnica.

Wisła Sandomierz - MKS Kalisz 28:33 (16:13)

Wisła: Skowron, Stolarski - Ogrodnik 13, Kwiatkowski 8, Kutek 4, Pawelczyk 3, Małecki, Zawada, Szklarski, Werstler, Guz, Zieliński, Smardz, Białkowski.
Kary: 8 min.
Rzuty karne: 3/4.

MKS: Potocki, Cieślak - Kaczmarek 8, Krupa 6, Szefner 6, Krygowski , Ibron 4, Staniek 2, Klara 1, Nowicki 1, Kobusiński 1, Galewski, Stefański, Salamon.
Kary: 6 min.
Rzuty karne: 4/5.

Do kolejnej fazy awansowali szczypiorniści AZS UŁ PŁ Łódź, którzy w rewanżu przed własną publicznością pokonali akademików z Bydgoszczy. Gospodarze już od pierwszych minut udowodnili, że w tym dniu byli lepiej dysponowani. Ich gra wyglądała dużo lepiej a dobre i przemyślane akcje pozwoliły na objęcie kilkubramkowej przewagi. Na przerwę łodzianie schodzili z sześcioma bramkami przewagi. Podopieczni Jarosława Knopika po wyjściu z szatni próbowali różnych kombinacji w defensywie, jednak i to nie było dobrym środkiem by powstrzymać studentów z Łodzi. Nie mieli oni problemów by wysokie prowadzenie dowieźć do końcowej syreny. Szczypiorniści AZS UŁ PŁ odnieśli przekonywujące zwycięstwo, które dało im prawo do dalszej gry o I ligę. Za tydzień przyjdzie im się zmierzyć z Pomezanią Malbork.

AZS UŁ PŁ Łódź - AZS UKW Bydgoszcz 40:31 (19:13)

AZS UŁ PŁ: Grabowski , Florczak , Wężyk - Kuśmierczyk 7, Gajewski 6, Kucharski 5, Gościłowicz 5, Witkowski 4, Pieczyński 3, Walczak 3, Kaczmarek 3, Witczak 2, Trojanowski 1, Kulisz 1, Rutkowski , Fałdrowicz.
Kary: 4 min.
Rzuty karne: 1/1.

AZS UKW: Paulus, Makowski, Walczak - Wiśniewski 8, Machniewicz 6, Zimny 5, Burliński 4, Nawrocki 3, Dębowski 2, Serafinowicz 2, Jaszyk 1, Taczyński.
Kary: 2 min.