Sensacja w Przemyślu! - relacja z meczu Czuwaj Przemyśl - Nielba Wągrowiec

Mało kto spodziewał się takiej niespodzianki w hali przy ul. Mickiewicza 30. Pomimo, że Czuwaj nie był stawiany w roli faworyta w pojedynku z Nielbą Wągrowiec, sprawił nie lada sensację i zwyciężył z 10. drużyną Superligi aż 33:27 (14:14).

Michał Chaszczyn

Przed meczem uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego trenera Edwarda Strząbąły, oraz wręczono pamiątkową koszulkę byłemu zawodnikowi Czuwaju, a obecnemu zawodnikowi gości Aloszy Syczkowowi pamiątkową koszulkę.

Gospodarze rozpoczęli od efektownego trafienia Bogdana Oliferczuka, lecz po chwili wyrównał Rafał Przybylski, zaś po zaledwie 2 minutach goście prowadzili 3:1. Potem znów Czuwaj doszedł do głosu i w 5. minucie zdołał wyjść na prowadzenie za sprawą bardzo skutecznego Radosława Jankowskiego.

Mecz toczył się w bardzo szybkim tempie, bramka za bramkę. Nikt nie zdołał uzyskać większej przewagi niż 2 trafienia. Nielbie nie pomogła nawet przerwa na żądanie wzięta przez trenera Pawła Galusa.

Gospodarze mieli wiele szans aby odskoczyć doświadczonym rywalom, lecz sami popełniali bardzo proste błędy w ataku. Dwukrotnie nie wykorzystali sytuacji sam na sam z bramkarzem. Na szczęście rewelacyjnie spisywał się Radosław Jankowski, który już do przerwy trafił aż siedmiokrotnie do bramki bronionej przez Marka Kubiszewskiego. Ponadto swoje nieprzeciętne umiejętności znów pokazał bohater dwumeczu z Zepterem AZS UW Warszawa Filip Jarosz. Ostatecznie do przerwy na tablicy wyników był remis 14:14.

Drugą połowę o wiele lepiej zaczęli goście. Bez problemu przedzierali się przez obronę Czuwaju i w 35. minucie uzyskali najwyższe prowadzenie w całym spotkaniu - 15:19. Wielu kibiców zgromadzonych na hali zwątpiło w to, że gospodarze mogą w tym spotkaniu powalczyć o zwycięstwo.

Czuwaj nie przez przypadek znajduje się w gronie najlepszych I-ligowych drużyn. Z każdą minutą radził sobie coraz lepiej, aż wreszcie doprowadził do remisu  24:24 za sprawą Jankowskiego. Z kolei Nielba grała bardzo nerwowo. Popełniała dużo niewymuszonych błędów, przede wszystkim w ataku. Sędziowie co chwilę odgwizdywali przewinienia na niekorzyść wągrowczan, lub ci sami gubili piłkę w prostych sytuacjach.

Przewaga Harcerzy rosła z minuty na minutę. Publiczność szalała z radości. Na 5 minut przed końcem Czuwaj prowadził aż 30:26 i było niemal pewne, że tego meczu już nie przegra. Nielba starała się jeszcze dotrzymać kroku gospodarzom, lecz w samej końcówce bardzo się pogubiła. Nie potrafiła wymienić nawet kilku podań, co gospodarze wykorzystali z zimną krwią i wygrali całe spotkanie 33:27.

Obie drużyny czeka w najbliższą sobotę bardzo trudne zadanie. Nielba przystąpi do pojedynku u siebie z nożem na gardle i aby uratować superligę, będzie musiała zagrać zdecydowanie dokładniej i rozważniej. Tymczasem Czuwaj, pomimo sporej zaliczki, nie może pod żadnym pozorem lekceważyć rywala z najwyższej klasy rozgrywkowej i jeśli chce awansować, musi przystąpić do tego spotkania w pełni skoncentrowanym. Jednego możemy być pewni - w Wągrowcu czekają nas ogromne emocje.

Czuwaj Przemyśl - Nielba Wągrowiec 33:27 (14:14)