Pogrom Akademiczek - relacja z meczu SPR Lublin - AZS Politechnika Koszalińska

W pierwszym pojedynku pomiędzy SPR-em Lublin a Politechniką Koszalińską, którego stawką jest brązowy medal mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet, lublinianki bez żadnych problemów pokonały Akademiczki z Koszalina 41:20.

Kamila Ziobro

W sobotnim meczu zdecydowanie lepsze okazały się gospodynie, które bardzo wysoko pokonały przeciwniczki 41:20 (17:13) i prowadzą w rywalizacji o brązowy medal. Kibice zgromadzeni w hali Globus obawiali się tego spotkania, gdyż ich ulubienice były załamane po porażce w półfinale i sobotni mecz tak naprawdę musiały wygrać.

Wynik spotkania otworzyła w 2 minucie lubelska piłkarka, Dorota Małek i jeszcze w tej samej minucie na 1:1 trafiła Kamila Całużyńska. W 7 minucie było już 5:2 dla SPR-u i szkoleniowiec przyjezdnych, Waldemar Szafulski zmuszony był poprosić o czas dla swojego zespołu. W kolejnych minutach spotkania widać było lekkie rozluźnienie w ekipie SPR-u, przez co piłkarki popełniły kilka prostych błędów, lecz na ich szczęście Akademiczki nie potrafiły tego wykorzystać. Dobrze w bramce spisywała się Anna Baranowska, która popisała się kilkoma efektywnymi obronami. W 16 minucie wynik brzmiał 11:6 dla zespołu z Lublina, natomiast Akademiczki nie poddając się zminimalizowały straty tylko do dwóch oczek (14:12 w 24 minucie). Na przerwę zespoły zeszły do szatni z wynikiem 17:13 dla gospodyń.

Druga połowa należała już zdecydowanie do piłkarek z Lublina, które po 5 minutach prowadziły już 23:13 rzucając 6 bramek z rzędu. W 43 minucie wynik brzmiał 26:16, a od 50 minuty lublinianki ponownie zdobyły 6 punktów z rzędu i w 55 minucie spotkania było już 35:18. Akademiczki nie mogły znaleźć sposobu na przebicie się przez lubelską obronę, traciły piłki, popełniały proste błędy. Na pochwałę zasługuje lubelska bramkarka, Weronika Gawlik, która obroniła rzut karny oraz popisała się kilkoma efektownymi obronami. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną lubelskiego zespołu 41:20.

SPR Lublin SSA - AZS Politechnika Koszalińska

SPR Lublin: Baranowska, Gawlik, Stasiak 6, Wilczek 6, Majerek 5, Repelewska 5, Rola 4, Małek 4, Wojtas 3, Nestsiaruk 3, Kocela 2, Figiel 2, Wojdat 1.
Kary: 2x2 min.
Karne: 5/5.

AZS Politechnika Koszalińska: Shyverska, Kwiecień, Morawiec, Dworaczyk 6, Bilenia 4, Olek 4, Całużyńska 3, Matuszczyk 1, Kobyłecka 1, Karwecka 1, Chmiel, Błaszczyk, Łach, Koprowska, Nowicka, Muchocka.
Kary: 4x2 min.