LM: Hvidt zatrzymał Barcelonę, obrońca tytułu pod ścianą

AG Kopenhaga pokonała w pierwszym meczu ćwierćfinałowym broniącą tytułu FC Barcelonę Intersport 29:23 (16:11) i ma świetną zaliczkę przed spotkaniem rewanżowym.

Paweł Nowakowski

Pechowo szlagierowe spotkanie w Kopenhadze rozpoczęło się dla Joachima Boldsena, który doznał kontuzji w... 45 sekundzie meczu i do końca pojedynku nie pojawił się już na parkiecie. Mimo takiego obrotu spraw otwarcie należało do mistrzów Danii - 3:0 (4').

Gra podopiecznych Xaviego Pascuala nie kleiła się, dlatego przy stanie 3:6 o czas w 11 minucie poprosił szkoleniowiec FC Barcelony Intersport. Przerwa wpłynęła korzystnie na szczypiornistów Dumy Katalonii, którzy po czterech z rzędu bramkach po raz pierwszy w 14 minucie meczu wyszli na prowadzenie - 7:6.

Końcówka pierwszej odsłony należała  do gospodarzy, głównie za sprawą kapitalnie dysponowanego w bramce Kaspera Hvidta. Obrońca trofeum przez 10 minut rzucił raptem jedną bramkę! i w efekcie do przerwy AG Kopenhaga schodziła z zaliczką 5 trafień.

Po zmianie stron mistrzowie Danii utrzymywali wypracowane wcześniej prowadzenie, mimo, że musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Olafura Stefanssona - 21:16 (42'). Świetnie między słupkami wciąż spisywał się Hvidt, broniąc 3 rzędu rzuty z linii 7 metrów (łącznie w meczu 4/6). Dziesięć minut przed końcem Mikkel Hansen wyprowadził swój zespół na najwyższe prowadzenie - 25:18.

W ostatnich minutach grająca z przewagą dwóch zawodnika Blaugrana zniwelowała straty do pięciu trafień, jednak decydujący cios zadała Kopenhaga, a konkretnie Gudjon Valur Sigurdsson, ustalając wynik meczu na 29:23. Duńczycy mają świetną zaliczkę przed rewanżowym pojedynkiem i mają spore szanse na wyeliminowanie obrońcy trofeum z awansu do Final Four.

AG Kopenhaga - FC Barcelona Intersport 29:23 (16:11)

Kopenhaga: Hvidt, Henriksen - Hansen 8, Sigurdsson 4, Atlason 3, Ekberg 3, Larsen 3, Stefansson 3, H. Toft Hansen 3, Boldsen 1, Gudjonsson 1, Hundstrup, Jorgesen, Malmagro, R. Toft Hansen.

Barcelona: Sjostrand, Sarić - Nagy 6, Entrerrios 4, Rutenka 4, Tomas 3, Rocas 2, Juanin 1, Morros 1, Noddesbo 1, Sorhaindo 1, Agguirezabalaga, Igropulo, Jernemyr, Sarmiento, Ugalde.

Kary: Kopenhaga - 10 min.; Barcelona - 10 min.

Czerwone kartki: Hvidt - 59. minuta (atak rywala); Noddesbo - 59. minuta (gradacja kar).

Widzów: 21 000.