Dania w 2014 roku zorganizuje mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych

autor: Wojciech Święch | 2010-09-25, 23:58 | źródło: inf. własna / index.hr |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

W duńskiej stolicy odbywa się obecnie dziesiąty kongres Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF). W drugim jego dniu delegaci zdecydowali, gdzie za cztery lata odbędą się mistrzostwa Starego Kontynentu.

O organizację mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych ubiegała się Dania oraz wspólnie Chorwacja z Węgrami. Działacze zgromadzeni w Kopenhadze postanowili, że ME w 2014 roku odbędą się w Skandynawii. Duńska kandydatura zdobyła 24 głosy (51,1 procenta), a chorwacko-węgierskiego tylko o 2 mniej (46,8 procenta). Przedstawiciel jednej z krajowych federacji wstrzymał się od głosu.

Władze EHF wstępnie zaakceptowały miasta, które miałyby gościć mistrzostwa Europy w 2014 roku. Na liście znalazło się pięć miejscowości: Aalborg (Gigantium), Aarhus (NRGi Arena), Ballerup (Super Arena), Odense (Arena Fyn) oraz Herning (MCH Multi Arena).

- Daliśmy z siebie wszystko, ale Duńczycy zdołali wykorzystać to, że kongres odbywa się u nich. Wynik głosowania pokazuje naszą siłę, gdyż byliśmy w stanie zebrać takie poparcie na ich terenie, choć Dania miała silne poparcie na kongresie. Na jej rzecz lobbował nawet król Frederik. Kiedy wchodziliśmy na salę mieliśmy świadomość, że możemy przegrać i pozostanie nam tylko pogratulować zwycięzcom - powiedział chorwacki działacz Sandi Šola.

Polub Piłkę ręczną na Facebooku  
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Powiązane artykuły

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.