Emigranci: Ostatnie przetarcie przed reprezentacją

Jak w ostatnich meczach przed zgrupowaniem reprezentacji Polski wypadli wybrańcy Adama Nawałki grający na co dzień w zagranicznych klubach?

Maciej Kmita

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam)

W niedzielnym meczu 4. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał 4:0 ADO Den Haag, a asystę przy jednej z bramek wicemistrzów Holandii zaliczył Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut, a asystę zanotował na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem, gdy spod linii końcowej wycofał piłkę przed bramkę rywali do Anwara El-Ghaziego, który ustalił wynik spotkania na 4:0.

To pierwsza ligowa, a licząc wszystkie rozgrywki, trzecia asysta Milika w sezonie. Do tego w ośmiu dotychczasowych występach Polak zdobył cztery bramki. 21-latek ma udział w golu Ajaksu średnio co 84 rozegrane minuty.

Dla Ajaksu to czwarte ligowe zwycięstwo w sezonie i drużyna Franka de Boera z kompletem 12 punktów na koncie jest liderem Eredivisie. Mało tego, Ajax w żadnym z tych spotkań nie stracił ani jednej bramki, a samemu zdobył ich aż 12.

Zobacz bramki w meczu Ajax - ADO: Ajax gromi. Asysta Milika (wideo) Źródło: TVP S.A.

Kto powinien być numerem jeden w bramce reprezentacji Polski?