LE: Jak grali grupowi rywale Lecha Poznań i Legii Warszawa?

Jak w weekend radzili sobie przeciwnicy Lecha Poznań i Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy? Największe wrażenie zrobił Club Brugge, który rozgromił Standard Liege.

Maciej Kmita

Podopieczni Michela Preud'homme'a zaaplikowali Czerwonym aż siedem bramek, a czteropak ustrzelił pozyskany latem z LOSC Lille Abdoulay Diaby. Warto wspomnieć, że klubowy rywal Wojskowych już do przerwy prowadził ze Standardem 4:1. Po sześciu rozegranych kolejkach ekipa z Brugii ma na koncie 10 punktów i zajmuje 2. miejsce w tabeli Jupiler Pro League.

W meczu 2. kolejki Serie A SSC Napoli tylko zremisowało przed własną publicznością z Sampdorią Genua. Gospodarze do przerwy prowadzili 2:0 po dublecie Gonzalo Higuaina, ale po zmianie stron zwycięstwa pozbawił ich Eder.

Po trzy "oczka" sięgnął za to FC Midtjylland, który ograł Hobro IK i jest liderem duńskiej ekstraklasy.
FC Basel w ramach 7. kolejki szwajcarskiej ekstraklasy pokonał 3:1 FC Zurich i ma na koncie komplet 21 punktów.

Najgorzej weekend będzie wspominała Fiorentina, która uległa 1:3 Torino Kamila Glika. Viola prowadziła do przerwy 1:0, by potem między 68. a 77. dać sobie wbić trzy bramki.

Natomiast zamykające stawkę rywali Lecha OS Belenenses swój mecz ligowy z Maritimo rozegra w poniedziałek.