Ligue 1: Paris Saint-Germain rozgromiło Monaco w hicie!

Paris Saint-Germain wciąż w gazie! W hitowym starciu z AS Monaco drużyna Laurenta Blanca triumfowała aż 3:0, a dublet skompletował Edinson Cavani.

Szymon Mierzyński
Przed przerwą mistrz Francji miał momentami wyraźną przewagę, lecz ekipa Leonardo Jardima zdołała utrzymać bezbramkowy remis. Po zmianie stron nie było już jednak wątpliwości kto jest lepszy. W 57. minucie PSG otworzyło wynik po książkowej akcji. Z lewej strony boiska dośrodkował Blaise Matuidi, a do siatki główką niemal w okienko trafił Edinson Cavani.W 73. minucie Urugwajczyk miał na koncie już dublet. Tym razem wykorzystał podanie w "uliczkę" od Zlatana Ibrahimovicia.
Ostatniego gola zdobył natomiast Ezequiel Lavezzi, który wystartował do zagrania z głębi pola Angela di Marii i pokonał Danijela Subasicia strzałem z linii pola karnego.

Paris Saint-Germain triumfowało zatem 3:0 i po czterech kolejkach wciąż ma na koncie komplet oczek. Paryżanie nadal też nie stracili ani jednej bramki.

AS Monaco - Paris Saint-Germain 0:3 (0:0)
0:1 - Edinson Cavani 57'
0:2 - Edinson Cavani 73'
0:3 - Ezequiel Lavezzi 83'

AS Monaco: Danijel Subasić - Fabinho, Andrea Raggi, Ricardo Carvalho, Elderson, Jeremy Toulalan, Thomas Lemar (71' Ivan Cavaleiro), Adama Traore, Bernardo Silva (81' Mario Pasalić), Stephan El Shaarawy (66' Guido Carrillo), Anthony Martial.

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Serge Aurier, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell, Thiago Motta, Marco Verratti (81' Marquinhos), Blaise Matuidi, Lucas (66' Angel di Maria), Zlatan Ibrahimović (76' Ezequiel Lavezzi), Edinson Cavani.

Żółta kartka: David Luiz (Paris Saint-Germain).

Sędzia: Benoit Bastien.