Serie A: Zabójcze 10 minut Torino, klęska Lazio, Jovetić znów uratował Inter

Torino FC z udziałem Kamila Glika pokonało Fiorentinę. W wyjściowej "11" Carpi zagrał Kamil Wilczek, a jego zespół był bliski odebrania punktów naszpikowanemu gwiazdami Interowi Mediolan.

Konrad Kostorz
Pojedynek w Turynie ułożył się pomyślnie dla Fiorentiny, która już w 10. minucie objęła prowadzenie. Gola strzelił Marcos Alonso, dobijając uderzenie Nikoli Kalinicia. Nie najlepiej w tej sytuacji krył rywali Kamil Glik. Torino po stracie bramki nie potrafiło zepchnąć rywala do defensywy, a rywalizacja nie dostarczała wielu emocji.
Nic nie wskazywało na wyrównanie, aż nagle w 68. minucie Glik po centrze z rzutu rożnego zgrał piłkę głową do Emiliano Morettiego, a doświadczony obrońca mocnym uderzeniem z powietrza nie dał szans Ciprianowi Tatarusanu. Byki poszły za ciosem i już po chwili Fabio Quagliarella jak na rasowego snajpera przystało zamienił na gola prostopadłe podanie Bruno Peresa.

Fiołki zostały zaskoczone i nim się otrząsnęły, otrzymały trzeci cios - tym razem Daniele Baselli precyzyjnie huknął z dystansu i golkiperowi Fiorentiny pozostało tylko wyjąć piłkę z siatki. Przyjezdni już się nie odrodzili, a w konsekwencji przełknęli gorycz porażki, zaś drużyna Giampiero Ventury jest nowym wiceliderem.

Prowadzenie w tabeli objęło Chievo, które rozgromiło Lazio. Oczywiście należy podkreślić, że Latające Osły istotnie wzmocniły się w trakcie okresu transferowego, ale tak wysoka porażka rzymian mimo wszystko jest sporą niespodzianką. Wyróżnić trzeba Valtera Birsę, który do zdobytego gola dorzucił dwie asysty.

Pod nieobecność Jerry'ego Mbakogu trener Carpi wystawił w wyjściowej "11" Kamila Wilczka. Polski snajper w 42. minucie miał naprawdę dogodną okazję, by otworzyć swój strzelecki dorobek w Serie A, jednak nie zdołał pokonać Samira Handanovicia. Murawę opuścił w 66. minucie, gdy beniaminek przegrywał 0:1. Później Carpi wyrównało, lecz Stevan Jovetić odpowiedział trafieniem z "wapna". Czarnogórzec strzelił wszystkie trzy dotychczasowe gole dla Interu!

Ponownie nie wygrało Napoli, choć Gonzalo Higuain przed przerwą dwa razy zaskoczył golkipera Sampdorii. Po zmianie stron defensywę gospodarzy przechytrzył Eder i straty zostały odrobione, a kolejnych okazji obie drużyny nie wykorzystały. Paweł Wszołek na murawę wbiegł w 87. minucie w miejsce Roberto Soriano.

Jedynym zespołem bez straty gola pozostaje US Palermo. Sycylijczycy po raz drugi wygrali 1:0 i w tabeli plasują się na piątej pozycji. Dodajmy, że ponownie przegrał beniaminek z Frosinone, który wraz z Carpi FC jest głównym kandydatem do spadku.