Serie A: Roma pokonała Juventus, Szczęsny błysnął na koniec! Druga porażka mistrza

Hit Serie A dla AS Romy! Rzymianie nie pokonaliby Juventusu w meczu 2. kolejki, gdyby nie kapitalna parada Wojciecha Szczęsnego w doliczonym czasie rywalizacji.

Konrad Kostorz
Przed przerwą zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiali Giallorossi. Roma miała przewagę optyczną i stwarzała sytuacje do zdobycia gola, podczas gdy Wojciech Szczęsny był praktycznie bezrobotny. Najgroźniejszy dla Gianluigiego Buffona okazał się Miralem Pjanić, który oddawał sporo strzałów. Jedna z prób Bośniaka zatrzymała się na słupku bramki przyjezdnych.Po zmianie stron nadal korzystniej prezentowali się podopieczni Rudiego Garcii i pachniało golem dla Romy. Zdobył go wreszcie w 61. minucie Pjanić, który oddał precyzyjne uderzenie z rzutu wolnego z 20 metrów. Juventus starał się przejść do ofensywy, lecz nerwowa, przerywana faulami gra oraz czerwona kartka Patrice'a Evry mu w tym nie pomogły. Tymczasem na 2:0 podwyższył Edin Dzeko, wykorzystując strzałem głową pomimo asysty dwóch obrońców precyzyjne dośrodkowanie Iago Falque.
Sytuacja Romy wydawała się komfortowa, ale Bianconeri udowodnili, że wciąż stać ich na wiele. Kontakt złapali po szybkiej akcji, którą po asyście Roberto Pereyry wykończył Paulo Dybala. Argentyńczyk w sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym nieczysto trafił w piłkę, lecz bramkarz i tak nie miał szans na skuteczną interwencję. Polak uratował swój zespół w doliczonym czasie gry, popisując się fenomenalną paradą po "główce" Leonardo Bonucciego. Fani Juventusu już widzieli piłkę w siatce, ale Szczęsny odbił ją końcami palców!

Z przebiegu meczu rzymianie zasłużyli na zwycięstwo, jednak nie uniknęli nerwowej końcówki. Z ostatecznego rozstrzygnięcia mogą być zadowoleni tym bardziej, że w poprzednich 10 spotkaniach ligowych przeciwko Starej Damie tylko raz cieszyła się z kompletu punktów.

Po przerwie reprezentacyjnej Roma zmierzy się na wyjeździe z Frosinone Calcio, a Juventus o pierwsze "oczka" w nowym sezonie.

AS Roma - Juventus Turyn 2:1 (0:0)
1:0 - Pjanić 61'
2:0 - Dzeko 79'
2:1 - Dybala 87'

Roma: Szczęsny - Florenzi, Manolas, De Rossi, Digne - Pjanić, Keita, Nainggolan - Salah (77' Iturbe), Dzeko (90+3' Ibarbo), Falque (89' Ljajić).

Juventus: Buffon - Caceres, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner (72' Pereyra), Sturaro, Padoin (75' Cuadrado), Pogba, Evra - Dybala, Mandzukić (62' Morata).

Czerwone kartki: Rubinho /66' poza boiskiem/, Evra /78' za drugą żółtą/ (obaj Juventus).

Żółte kartki: Pjanić, De Rossi, Dzeko (Roma) oraz Pogba, Chiellini, Evra (Juventus).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)