Ligue 1: Lyon rozgromił po hat-tricku Fekira, Grosicki grał przez godzinę

Pewne zwycięstwo w 4. kolejce odniosła ekipa Olympique Lyon, a bohaterem spotkania został Nabil Fekir. W podstawowym składzie Stade Rennes wybiegł Kamil Grosicki.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Po niespodziewanej domowej porażce ze Stade Rennes przebudziła się ekipa Olympique Lyon. Podopieczni Huberta Fourniera pewnie pokonali na wyjeździe Caen, a bohaterem spotkania został Nabil Fekir. Francuski napastnik ustrzelił hat-tricka, a w samej końcówce skutecznie asystował przy trafieniu Claudio Beauvue. Dodatkowo z dobrej strony pokazali się Corentin Tolisso (2 asysty) oraz Mathieu Valbuena (asysta). Gospodarze mieli wiele okazji w pierwszej części gry, ale piłka wpadała tylko do ich siatki. Dodatkowo w końcówce musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Damiena da Silvy.

Pierwszą porażkę w roli trenera Marsylii zaliczył Michel. Po imponującej wygranej 6:0, ekipa ze Stade Velodrome musiała uznać wyższość Guingamp, które sezon zaczęło od... trzech porażek. Już w 3. minucie wynik meczu powinien otworzyć Slovan Private, jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Napastnik gospodarzy zrehabilitował się w samej końcówce, skutecznie wykańczając akcję zespołu. W ostatnich minutach wynik podwyższył jeszcze Nicolas Benezet.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosło Stade Rennes, które po sobotnich meczach wskoczyło na podium Ligue 1. W meczu z Toulouse w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł Kamil Grosicki, który na placu gry przebywał do 63. minuty. Polaka, przy stanie 1:1, zmienił Paul Ntep. Rennes ostatecznie wygrało 3:1, a zmiennik byłego gracza Jagiellonii zanotował asystę przy ostatnim golu autorstwa Giovanniego Sio.