Bundesliga: Tytoń wyleciał z boiska! Stuttgart na dnie, świetna końcówka Koeln

Przemysław Tytoń w trzecim występie w Bundeslidze już po raz drugi sprokurował rzut karny, a jego drużyna doznała porażki. Już siedem punktów ma w dorobku 1.FC Koeln.

Redakcja
Redakcja
Już na początku rywalizacji na Mercedes-Benz Arena Adam Hlousek niefortunnie interweniował we własnym polu karnym i zupełnie zaskoczył Przemysława Tytonia. Die Schwaben wyrównali za sprawą Daniela Didaviego (gol nie powinien zostać uznany ze względu na ofsajd), ale po chwili Luc Castaignos wykorzystał idealnie dogranie Harisa Seferovicia i polski bramkarz znów był bezradny.
W 67. minucie gospodarze zostali pozbawieni nadziei - Castaignos wybiegł oko w oko z Tytoniem, który ewidentnie go podciął. Decyzja sędziego mogła być tylko jedna: czerwona kartka dla Polaka i rzut karny. Tytonia, który karnego sprokurował także w spotkaniu 1. kolejki z 1.FC Koeln (wówczas uniknął "czerwieni), zastąpił niedoświadczony Odisseas Vlachodimos i skapitulował jeszcze dwa razy, a zespół Alexandra Zornigera pozostaje bez punktu i zamyka ligową tabelę. Zerowy dorobek ma jeszcze tylko Borussia Moenchengladbach. Kozły dzięki świetnej końcówce pokonały HSV. W 66. minucie trener zastąpił Pawła Olkowskiego napastnikiem Philippem Hosinerem i to okazało się trafnym posunięciem. Austriak po centrze Jonasa Hectora doprowadził do wyrównania, a o wygranej 1.FC zadecydował Anthony Modeste, który wywalczył i wykorzystał rzut karny. Sławomir Peszko znów znalazł się poza kadrą meczową ekipy Petera Stoegera.

FSV Mainz bez problemów pokonał na własnym terenie Hannover, a skutecznością błysnął nowy nabytek miejscowych Yoshinori Muto. Artur Sobiech do gry wszedł w 74. minucie w miejsce innego napastnika Charlisona Benschopa. Zespół Michaela Frontzecka na razie mocno rozczarowuje i wszystko wskazuje na to, że czeka go walka o utrzymanie.

FC Ingolstadt przed tygodniem nie miał nic do powiedzenia w konfrontacji z BVB (0:4), ale w małych derbach Bawarii sięgnął po komplet punktów. Jedynego gola zdobył w drugiej połowie Mathew Leckie strzałem z 22 metrów. Podział punktów w spotkaniu Darmstadt z Hoffenheim. Beniaminek wysoko zawiesił poprzeczkę faworyzowanemu rywalowi, choć w końcówce ataki Wieśniaków nasiliły się. Ostatecznie Lilie zdołały wywalczyć trzeci ligowy remis. Eugen Polanski rozegrał pełne 90 minut.