Renomowane kluby na drodze Legii. Z kim zmierzy się wicemistrz Polski?

Legia Warszawa rywalizować będzie w grupie D Ligi Europy. Wicemistrzowie Polski wpadli na SSC Napoli, Club Brugge i FC Midtjylland. Bezsprzecznym faworytem grupy D jest drużyna z Włoch, ale i pozostałych ekip nie można lekceważyć.

Redakcja
Redakcja

Awans do Ligi Europy 2015/2016 jest dla Legii Warszawa czwartym w historii, a trzecim z rzędu. Pierwszy raz do fazy grupowej tych rozgrywek Wojskowi dostali się w sezonie 2011/2012 po dramatycznym dwumeczu ze Spartakiem Moskwa i już w pierwszej edycji dotarli do 1/16 finału, gdzie musieli uznać wyższość Sportingu Lizbona. Drugi raz z grupy wyszli w poprzednim sezonie, a w 1/16 finału przegrali z Ajaksem Amsterdam.

Teraz w drodze do fazy grupowej Ligi Europy 2015/2016 Wojskowi wygrali wszystkie sześć meczów eliminacyjnych. Z drużyn, które awansowały do Europa League, a które w kwalifikacjach rozegrały co najmniej sześć spotkań, tylko Legia może pochwalić się takim bilansem.

Podopieczni Henninga Berga awansowali do fazy grupowej, pokonując kolejno rumuński FC Botosani (1:0, 3:0), albański FK Kukesi (2:1/3:0, 1:0) i ukraińską Zorię Ługańsk (1:0, 3:2). Pierwsze spotkanie Legii z Albańczykami zostało przerwane przy stanie 2:1 dla wicemistrzów Polski i zweryfikowane na 3:0 dla Legii. Co ciekawe, na 22 zespołów, które awans do Ligi Europy wywalczyły w kwalifikacjach, dwa zwycięstwa w IV rundzie eliminacji oprócz Legii odniosło tylko sześć drużyn: Borussia Dortmund, Slovan Liberec, Lech Poznań, Fenerbahce Stambuł, Viktoria Pilzno i Karabach Agdam.