Nad Bałtykiem cała naprzód - relacja z meczu Kotwica Kołobrzeg - Okocimski Brzesko

Drużyna Piotra Tworka wygrała drugi mecz z rzędu i pnie się w górę tabeli. Tym razem pokonała Okocimskiego Brzesko, a bohaterem pojedynku został Tomasz Bejuk.

Kotwica Kołobrzeg to drużyna, która jako ostatnia dowiedziała się, że zagra na szczeblu centralnym. Na przygotowanie formy i składu miała niespełna miesiąc. Trener Piotr Tworek nie ukrywał, że przebudowa będzie trwać minimum do końca sierpnia, ale przypominał zarazem, że czas zapunktować.
Razem z zespołem dotrzymali słowa i dwa spotkania na swoim stadionie Kotwa wykorzystała na zdobycie sześciu punktów. W weekend niespodziewanie pokonała ROW 1964 Rybnik, a w środę poprawiła zwycięstwem z Okocimskim Brzesko. Seria choć krótka, to dawno w Kołobrzegu nie widziana.

Gospodarzom grało się łatwiej, ponieważ już po 4 minutach mieli gola na koncie. Akcja była krótka - rozpoczęła się od wrzutu z autu, po którym Witold Cichy dośrodkował płasko w pole bramkowe. Stał tam Tomasz Bejuk i atomowym uderzeniem z woleja wkopał piłkę do bramki Aleksandra Kozioła. Doświadczony zawodnik zagrał tym razem zamiast Michała Szuberta na szpicy i spisał się wybornie.

Generalnie pierwsza połowa należała do kołobrzeżan. Cichy mógł dorzucić do asysty gola, gdyby nie trafił centrostrzałem w poprzeczkę. Nieźle mierzył także Piotr Azikiewicz. Piwosze posiadali piłkę podobnie często jak gospodarze, jednak byli mniej konkretni w ofensywie, rzadko zmuszali do wysiłku Wojciecha Małeckiego.

Dopiero po przerwie Piwosze autentycznie ruszyli do przodu W 59. minucie najlepsza szansa na wyrównanie. Zmiennik Jurij Hłuszko został pozostawiony bez opieki na linii pola karnego i huknął wprost pod poprzeczkę. Kotwice uratowała robinsonada bramkarza. Starali się Mateusz Wawryka oraz Maślanka, ale tego dnia Okocimskiego było stać na niewiele.

Kotwica postanowiła jeszcze raz zaatakować w końcówce, a Tworek dał impuls ofensywnymi zmianami. W 85. minucie Bejuk postawił "kropkę nad i" golem na 2:0. Napastnik wyskoczył do podania Błażeja Nowaka z głębi pola i huknął mocno do siatki. Stało się pewne - Kotwica ponownie wygra.

Dzięki trzem punktom biało-niebiescy są na 5. miejscu w tabeli. Na dodatek wybierają się do czerwonej latarni - Nadwiślana Góra.

Kotwica Kołobrzeg - Okocimski Brzesko 2:0 (1:0)
1:0 - Tomasz Bejuk 4'
2:0 - Tomasz Bejuk 85'

Kotwica: Małecki - Cichy, Poznański, Witt, Rydzak - Wrzesień (68' Nowak), Świechowski (56' Szubert), Żołądź, Sochań, Azikiewicz (83' Kugiel) - Bejuk (90+2' Popiołek).

Okocimski: Kozioł - Wawryka, Jacek, Garzeł, Kasprzyk - Maślanka, Jaworskyj (54' Hłuszko), Lewiński, Wojcieszyński, Białkowski - Pyciak.

Żółte kartki: Świechowski, Żołądź, Nowak, Kugiel (Kotwica) oraz Jaworskyj, Jacek, Pyciak, Lewiński (Okocimski).

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!