Puszcza urwała punkty faworytowi - relacja z meczu Puszcza Niepołomice - GKS Tychy

W meczu 5. kolejki II ligi Puszcza Niepołomice zremisowała z GKS-em Tychy 0:0. Ślązacy mimo rzucenia się do ataku w końcowych minutach nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Łukasz Witczyk
Po czterech kolejkach obecnego sezonu obie drużyny były w odmiennych nastrojach. GKS Tychy po porażce na inaugurację z Wisłą Puławy w trzech kolejnych meczach odnosił zwycięstwa i przed starciem w Niepołomicach zajmował trzecią lokatę w ligowej tabeli. Z kolei Puszcza Niepołomice jeszcze nie wygrała meczu i była przedostatnia.
Od pierwszych minut spotkania do ataków rzucili się gracze ze Śląska, lecz tyszanom brakowało skuteczności. Napór Trójkolorowych trwał niespełna kwadrans, a z każdą kolejną minutą coraz odważniej radzili sobie gospodarze, którzy pod koniec pierwszej połowy zepchnęli spadkowicza z I ligi do głębokiej defensywy. Jednak obie drużyny nie potrafiły stworzyć sobie stuprocentowych sytuacji.

W drugiej części gry ponownie groźniejsi byli gospodarze. Zespół z Niepołomic mógł w 55. minucie objąć prowadzenie. Po uderzeniu z 17. metra Damian Furczyk futbolówkę wprost pod nogi Michała Czarnego odbił Paweł Florek. Czarny nie miał problemów ze skierowaniem piłki do siatki, ale był na spalonym i gol nie mógł zostać uznany. Dwie szanse na zdobycie premierowego gola miał Mateusz Broź, który próbował przelobować wysuniętego Florka. Za pierwszym razem golkiper GKS-u Tychy przeniósł piłkę nad poprzeczką, a za drugim uderzenie Brozia było niecelne.

Szkoleniowiec GKS-u Tychy, Kamil Kiereś, od początku drugiej połowy dokonywanymi zmianami dawał do zrozumienia, że Trójkolorowych interesuje tylko zwycięstwo. W 46. minucie na murawę wszedł Piotr Okuniewicz, a następnie trener GKS-u na boisko desygnował Mariusza Zganiacza, Damiana Nieśmiałowskiego i Marcina Wodeckiego. W końcówce to tyszanie przejęli inicjatywę.

W 78. minucie blisko zdobycia gola był Mateusz Bukowiec. Kapitan GKS-u Tychy przejął zbyt krótko wybitą piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i technicznym strzałem próbował zaskoczyć Marcina Staniszewskiego, ale futbolówka minimalnie minęła słupek. Tyszanie zwietrzyli swoją szansę na wywiezienie z Małopolski kompletu punktów i rzucili się do ataków. Jednak mimo kilku sytuacji nie zdołali pokonać golkipera gospodarzy.

Puszcza Niepołomice - GKS Tychy 0:0

Puszcza Niepołomice: Marcin Staniszewski - Łukasz Furtak, Michał Czarny, Damian Lepiarz, Michał Mikołajczyk, Konrad Wieczorek (58' Dawid Sojda), Marcel Kotwica, Damian Furczyk (66' Longinus Uwakwe), Dariusz Gawęcki (87' Dominik Maluga), Dawid Abramowicz, Mateusz Broź (75' Adrian Gębalski).

GKS Tychy: Paweł Florek - Mateusz Mączyński, Tomasz Boczek, Tomasz Górkiewicz, Robert Dymowski (46' Piotr Okuniewicz), Daniel Tanżyna, Michał Glanowski (59' Mariusz Zganiacz), Mateusz Bukowiec, Dawid Błanik (75' Damian Nieśmiałowski), Marcin Radzewicz (72' Marcin Wodecki), Łukasz Grzeszczyk.

Żółte kartki: Damian Lepiarz, Michał Mikołajczyk, Dawid Sojda, Longinus Uwakwe (Puszcza Niepołomice)

Sędzia: Maciej Pelka (Poznań).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!