Beniaminek nie pęka - relacja z meczu Nadwiślan Góra - Gryf Wejherowo

Gryf Wejherowo wspiął się na miejsce barażowe dzięki wyjazdowemu zwycięstwu z Nadwiślanem Góra. Pojedynek nie układał się długo po myśli przyjezdnych.

Gryf Wejherowo jest od niedzieli najlepszym beniaminkiem i zepchnął z miejsca barażowego Radomiaka Radom. To dopiero początek sezonu, tabela ledwie się klaruje, natomiast warto docenić błyskotliwy powrót zespołu z Pomorza na szczebel centralny. Na koncie ma osiem punktów za dwa zwycięstwa i dwa remisy. Pokazuje także, że nieprzypadkowo urywa punkty w końcówkach, ponieważ zrobił to po raz trzeci w sezonie.
W Górze Gryf prowadził od 9. minuty po strzale Filipa Sosnowskiego z podania Grzegorza Gicewicza. Drużyna z Wejherowa mogła podwoić przewagę, ale Sosnowski oraz Kowalski nieznacznie chybili. Nadwiślan Góra zerwał się do ataku, odgryzał się groźnie i na przerwę zszedł z prowadzeniem 2:1.

W 27. minucie Sławomir Musiolikk wykorzystał błąd obrońców Gryfa, a w doliczonym czasie Tomasz Matysek skorzystał z podania Kowalczyka i strzelił gola do szatni. W poprzedniej kolejce Nadwiślan urwał punkt w końcówce meczu z Błękitnymi Stargard Szczecński. Tym razem końcówka należała do mistrza finiszu - Gryfa.

Przyjezdni zaatakowali wściekle po powrocie z szatni. Strzały ostrzegawcze po wznowieniu oddali Sosnowski oraz Matysek. Z każdą minutą napór beniaminka przybierał na sile, jednak długo odbijał się od dobrze dysponowanego Tomasza Loski. W 70. minucie bramkarz wypożyczony z Górnika Zabrze już nie pomógł. Do remisu doprowadził Maciej Osłowski, który przymierzył z rzutu wolnego.

Decydująca bramka padła w 84. minucie, także zza pola karnego i także po strzale Macieja. Tym razem do siatki trafił Kuzimski. Jeszcze w doliczonym czasie Artur Pląskowski mógł odpowiedzieć i wyrównać. W podbramkowym zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył główką nad poprzeczką.

Mecz w Górze zakończył kolejkę w II lidze. Następna już w środę. Niepokonani wejherowianie wracają na swój stadion i zagrają o miano najlepszego beniaminka z Radomiakiem, a pozostający bez zwycięstwa górzanie jadą na ważne spotkanie do Legionowa.

Nadwiślan Góra - Gryf Wejherowo 2:3 (2:1)
0:1 - Filip Sosnowski 9'
1:1 - Sławomir Musiolik 27'
2:1 - Tomasz Matysek 45'
2:2 - Maciej Osłowski 70'
2:3 - Maciej Kuzimski 84'

Nadwiślan: Loska - Grzesik, Bedronka, Pluta, Kocerba - Musiolik, Tront (79' Ziętarski), Kaszok, Musiolik, Matysek (75' Ogrocki), Kowalczyk (81' Wójcik) - Pląskowski.

Gryf: Ferra - Kowalski (67' Rzepa), Kostuch, Skwiercz, Klimczak (90' Szur) - Wicon (46' Kuzimski), Kołc, Osłowski, Wicki (89' Czoska), Gicewicz - Sosnowski.

Żółte kartki: Kowalski, Kołc, Gicewicz, Rzepa (Gryf).

18 Okocimski Brzesko 34 7 4 23 23:71 25

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!