II liga: Raków Częstochowa w trybie taran, stalowe derby dla Mielca

Po okazałym zwycięstwach z trudnymi przeciwnikami Raków Częstochowa i Stal Mielec prowadzą w tabeli II ligi. Przełamali się piłkarze Kotwicy Kołobrzeg oraz Znicza Pruszków.

Po przeciętnej inauguracji Raków Częstochowa łapie rytm z każdym meczem. Po poprzednim, wygranym z Radomiakiem Radom trener Radosław Mroczkowski jeszcze narzekał na postawę podopiecznych, ale w sobotę pretensji było pewniej mniej. Raków wygrał u także niepokonanej dotychczas Siarki Tarnobrzeg aż 3:0. Dwa gole padły w pierwszej połowie po strzałach Wojciecha Okińczyca i Dawida Kamińskiego, a wynik ustalił po przerwie Peter Hoferica.
Także 3:0 wygrała Stal Mielec w derbach ze swoją imienniczką ze Stalowej Woli. To może nie zaskakujące rozstrzygnięcie, ale w zaskakującym rozmiarze. Gospodarze rozpędzili się i zdobyli wszystkie gole w drugiej połowie. Jedyny II-ligowiec, który pozostał w rywalizacji o Puchar Polski - Stal Stalowa Wola ugrał tylko punkt w dwóch, prestiżowych derbach i jest sklasyfikowana najniżej spośród drużyn z Podkarpacia.

Warte odnotowania są przełamania zawodników Znicza Pruszków i Kotwicy Kołobrzeg. Drużyna z Mazowsza zatriumfowała u niedawnego lidera Wisły Puławy 3:1. W końcu jest zwycięstwo zespołu Dariusza Banasika i w końcu efektywnie zagrali jego piłkarze ofensywni.

Kotwa pokonała w takim samym rozmiarze pretendenta do awansu - ROW 1964 Rybnik. Trener Piotr Tworek mógł skorzystać ze swoich dwóch najnowszych podopiecznych Witolda Cichego oraz Bruno Żołądzia. Kołobrzeżanie zagrali najlepiej w sezonie i jeżeli drużyna jest nadal w przebudowie, to można już powiedzieć, że postawione są jej fundamenty. Nieoczekiwanie Kotwica wyprzedziła w tabeli swojego sobotniego przeciwnika i regionalnego konkurenta - Błękitnych Stargard Szczeciński.

Rośnie forma GKS-u Tychy, który pokonał 2:1 beniaminka ze Śląska - Polonię Bytom. Tym samym ekipa Kamila Kieresia daje radość licznie goszczącym na nowoczesnym stadionie kibicom i melduje się na miejscu premiowanym awansem. W niedzielę ostatni mecz kolejki. Nadwiślan Góra podejmie Gryfa Wejherowo.