Pierwsza wygrana Chojniczanki - relacja z meczu Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziądz

Piłkarze Chojniczanki Chojnice wygrali pierwszy mecz w sezonie. Formalni gospodarze w sobotni wieczór, po nerwowej końcówce, ograli Olimpię Grudziądz.

Pierwsze minuty należały do gości (spotkanie odbywało się w Grudziądzu, jednak to Chojniczanka była gospodarzem), ale czekająca na pierwsze zwycięstwo w sezonie Chojniczanka była konkretniejsza. Wprawdzie w 11. minucie Bartosz Fabiniak uratował zespół po strzale Tomasza Mikołajczaka, to chwilę później był już bezradny. Po wrzutce z kornera Piotr Kieruzel wyprowadził zespół z Chojnic na prowadzenie. [ad=rectangle]

Strata gola ożywiła piłkarzy Olimpii, ale w bramce Chojniczanki dobrze dysponowany był Dominik Hładun, który w 14. minucie obronił strzał Wojciech Reimana. Atakowali goście, a bramkę po raz kolejny zdobyli gospodarze. W 33. minucie Mikołajczak otrzymał prostopadłe podanie od Rafała Grzelaka i podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Po zmianie stron wciąż przeważali gracze z Grudziądza. W 49. minucie Tomasz Lewandowski strzelił głową, ale Hładun sparował piłkę. Po chwili po drugiej stronie minimalnie pomylił się Kieruzel.

W 61. minucie przyjezdni złapali kontakt, kiedy ładnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Marcin Kaczmarek. Niespełna dwie minuty później do remisu mógł doprowadzić Lewandowski, ale nie trafił w bramkę z kilku metrów. W końcówce piłkarze Olimpii atakowali, ale nie udało im się doprowadzić do remisu.

Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziądz 2:1 (2:0)* 1:0 - Piotr Kieruzel 12' 2:0 - Tomasz Mikołajczak 33' 2:1 - Marcin Kaczmarek 61'

Chojniczanka: Dominik Hładun - Przemysław Pietruszka, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Maciej Rogalski - Paweł Zawistowski, Paul Grischok (65' Przemysław Czerwiński), Rafał Grzelak (86' Damian Garbacik), Wojciech Lisowski, Andrzej Rybski (70' Łukasz Kosakiewicz) - Tomasz Mikołajczak.

Olimpia: Bartosz Fabiniak - Paweł Kowalczyk, Michał Łabędzki (65' Adam Cieśliński), Tomasz Lewandowski, Marcin Woźniak - Michal Piter-Bucko, Wojciech Reiman - Marcin Smoliński (81' Fabian Pawela), Marcin Kaczmarek, Robert Szczot (44' Donatas Kazlauskas) - Donald Djousse.

Żółte kartki: Biernat, Mikołajczak (Chojniczanka) oraz Lewandowski, Kazlauskas (Olimpia).

Sędzia: Artur Aluszyk (Gorzów Wielkopolski).