Przeciętne derby, sprawiedliwy remis - relacja z meczu Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg

Stal Stalowa Wola zremisowała 1:1 z Siarką Tarnobrzeg. Derby Podkarpacia nie zachwyciły, a gole kibice oglądali dopiero po przerwie.

Kamil Górniak
Początek zawodów to lekka przewaga gości z Tarnobrzega. To Stal w pierwszym kwadransie miała jednak dwie dogodne okazje na gola. W 8. minucie Konrad Stępień o mały włos nie przelobował swojego bramkarza i nie zdobył samobójczej bramki. Chwilę później Michał Mistrzyk na lewej stronie ograł Tomasza Przewoźnika i z narożnika pola karnego uderzył bardzo mocno, ale Kamil Beszczyński nie dał się zaskoczyć.
Od tego momentu właściwie do przerwy nie działo się nic ciekawego. Na boisku panował chaos, było sporo niedokładności, gra toczyła się w środku pola, ale przede wszystkim brakowało okazji strzeleckich. Tuż po zmianie stron mocniej ruszyła Stalówka. Najpierw minimalnie niecelnie uderzył Tomasz Płonka, a chwilę później stadion w Stalowej Woli oszalał. Przewoźnik źle odegrał do Beszczyńskiego, futbolówkę przejął Płonka i zdobył bramkę dla Stali.

W 50. minucie Siarka miała pierwszą groźną okazję. W pole karne wpadł Szymon Martuś, który uderzył z ostrego kąta, ale dobrą interwencją popisał się Tomasz Wietecha. Siarka przycisnęła mocniej, ale w 62. minucie mogło być 2:0. Dawid Jabłoński dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne do Płonki, który uderzył z kilku metrów, ale świetnie obronił Beszczyński.

Siarka atakowała coraz mocniej, ale brakowało jej sytuacji bramkowych. W 81. minucie goście w końcu dopięli swego. Po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Marcin Stefanik i strzałem głową doprowadził do wyrównania. Chwilę później Stefanik mógł zdobyć kolejną bramkę, ale minimalnie przestrzelił.

Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 1:1 (0:0)
1:0 - Tomasz Płonka 47'
1:1 - Marcin Stefanik 81'

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha - Mateusz Kantor, Krystian Wrona, Grzegorz Wawrzyński, Marcin Kowalski, Dawid Jabłoński, Michał Kachniarz (87' Kacper Siudak), Damian Łanucha, Paweł Giel (72' Mateusz Jagiełło), Michał Mistrzyk (79' Adrian Bartkiewicz), Tomasz Płonka.

Siarka Tarnobrzeg: Kamil Beszczyński - Tomasz Przewoźnik (67' Jakub Więcek), Konrad Stępień, Kamil Kościelny, Krzysztof Suchecki, Marcin Stefanik, Kamil Jakubowski (55' Daniel Koczon), Maciej Domański, Mariusz Korzępa (34' Marcin Stromecki), Sebastian Mandzelowski (77' Dorian Buczek), Szymon Martuś.

Żółte kartki: Krystian Wrona, Tomasz Płonka, Marcin Kowalski, Dawid Jabłoński (Stal).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).