El. LM: Szalony wtorek, klub Arkadiusza Milika nie zagra w Lidze Mistrzów

Klub reprezentanta Polski przegrał z Rapidem Wiedeń i nie zagra w grupie Ligi Mistrzów. Szansę na elitę ma wciąż Mateusz Piątkowski. Piłkarskie szaleństwo miało miejsce w Molde.

Pojedynki wicemistrza Holandii z Rapidem Wiedeń miały pasjonujący scenariusz. W Austrii było 2:2, choć Ajax Amsterdam prowadził 2:0. Przy jednym z goli asystował Arkadiusz Milik. W rewanżu Polak zdobył pięknego gola strzałem z woleja i to gospodarze na kwadrans przed końcem doprowadzili do powtórki wyniku z Wiednia. Zanosiło się na dogrywkę, ale Rapid zadał po chwili jeszcze jeden, tym razem decydujący cios. Louis Schaub strzelił z półdystansu w narożnik bramki Jaspera Cillessena. Ajax przewrócił się w eliminacjach na pierwszej przeszkodzie i może zagrać już tylko w grupie Ligi Europy.
O Ligę Mistrzów gra dalej APOEL Nikozja, w którego jedenastce pojawili się Inaki Astiz oraz Mateusz Piątkowski. Mistrz Cypru nie poszedł za ciosem po zwycięstwie 2:1 w Danii i we wtorek solidnie najadł się strachu. Przegrał u siebie z FC Midtjylland 0:1 i awansował tylko dzięki bramkom na wyjeździe. APOEL kończył mecz w osłabieniu, a Bobby Madden doliczył łącznie 11 minut do regulaminowego czasu. Cały mecz na ławce przesiedział Semir Stilić.

Szalone było starcie w Molde. Zaczęło się od trzęsienia ziemi, a później dramaturgia rosła. Norwegowie mierzyli się z Dinamem Zagrzeb i przestrzelili jedenastkę, za co zostali ukarani trzema golami w pięć minut. Nie poddali się, zmarnowali następny rzut karny, strzelili gola, wykorzystali trzecią jedenastkę i po przerwie doprowadzili do remisu 3:3. To wszystko w trakcie 90 minut, a było jeszcze kilkanaście zmarnowanych sytuacji podbramkowych i czerwona kartka. Ostatecznie awansowali Chorwaci dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe, a Molde FK ma czego żałować. Szansa na osiągnięcie historycznego szczebelka była spora.

Awans potwierdziło bez problemu AS Monaco. Klub z Księstwa przyłączył się do kanonad i wbił cztery następne gole Young Boys Berno. Łącznie we wtorek padło 16 bramek w czterech meczach. Dokończenie rywalizacji w pozostałych parach w środę. Na boisko wybiegną między innymi piłkarze Lecha Poznań, Sparty Praga i Fenerbahce Stambuł.