El. LE: Walkower dla Legii! Rewanż dojdzie do skutku

Komitet Dyscyplinarny UEFA zweryfikował wynik pierwszego meczu III rundy el. Ligi Europy FK Kukesi - Legia Warszawa jako walkower na niekorzyść gospodarzy.

Maciej Kmita
Rozegrane w ubiegły czwartek spotkanie wicemistrza Albanii z wicemistrzem Polski zostało przerwane na początku II połowy przy stanie 2:1 dla Legii po tym, jak Ondrej Duda został trafiony w głowę kamieniem rzuconym z trybun zajmowanych przez kibiców FK Kukesi, w wyniku czego doznał rozcięcia skóry głowy. Sędzia Stephan Klossner najpierw zawiesił spotkanie, a po kilkunastu minutach delegat UEFA podjął decyzję o przerwaniu meczu.
W poniedziałek sprawą spotkania Kukesi - Legia zajął się Komitet Dyscyplinarny UEFA, który zweryfikował wyniku meczu na 0:3. O decyzji władz UEFA jako pierwszy poinformował szef komunikacji stołecznego klubu Seweryn Dmowski.

Rewanżowe spotkanie Legia - Kukesi odbędzie się zgodnie z pierwotnym planem, czyli w czwartek 6 sierpnia o godz. 21:00 na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie.

- Dobrze, że mecz rewanżowy się odbędzie. Uważam, że o wyniku rywalizacji powinno decydować boisko. Tym bardziej żal incydentów w Tiranie ze strony miejscowych kibiców, przez które nie można było dokończyć pierwszego spotkania - mówi prezes Legii Bogusław Leśnodorski.

FK Kukesi powinien zostać wykluczony z rozgrywek UEFA?