ACF Fiorentina pokonała FC Barcelonę! Trzecia porażka mistrza Hiszpanii

Do niespodzianki doszło w meczu towarzyskim pomiędzy włoską Fiorentiną a triumfatorem Ligi Mistrzów. Wygraną Fiołkom zagwarantował młody pomocnik Federico Bernardeschi.

Konrad Kostorz
Drużyna Paulo Sousy znakomicie rozpoczęła spotkanie rozgrywane na Stadio Artemio Franchi we Florencji w ramach International Champions Cup i już po 12 minutach prowadziła różnicą dwóch goli. Najpierw Borja Valero idealnie dośrodkował na głowę Federico Bernardeschiego, a następnie 21-latka precyzyjnym podaniem obsłużył Joaquin. Marc-Andre ter Stegen w obu przypadkach był bezradny.
Katalończycy złapali kontakt z Włochami za sprawą Luisa Suareza, który otrzymał piłkę od Ivana Rakiticia, umiejętnie się zastawił i wykorzystał sytuację sam na sam z Ciprianem Tatarusanu. Po przerwie Fiorentina skupiała się na obronie dostępu do własnej bramki i z tego zadania wywiązywała się na miarę oczekiwań. Jedynie rumuński golkiper musiał się wysilić, by obronić próbę Suareza.

Barcelona podczas okresu przygotowawczego pokonała do tej pory tylko Los Angeles Galaxy (2:1), a następnie uległa Manchesterowi United (1:3) oraz Chelsea Londyn (2:2, k. 2:4). Przed pojedynkiem o Superpuchar Europy z Sevillą FC mistrzów Hiszpanii czeka jeszcze konfrontacja z AS Romą (5 sierpnia) o Puchar Gampera na Camp Nou.

ACF Fiorentina - FC Barcelona 2:1 (2:1)
1:0 - Bernardeschi 4'
2:0 - Bernardeschi 12'
2:1 - Suarez 16'

Fiorentina: Tatarusanu - Tomović, Rodriguez, Roncaglia (74' Bagadur), Pasqual (74' Rebić) - Valero, Badelj (46' Rossi), Joaquin (64' Alonso), Bernardeschi - Babacar (46' Suarez), Ilicić (63' Vecino).

Barcelona: ter Stegen (77' Masip) - Roberto, Pique, Vermaelen, Alba - Rakitić (63' Sandro), Busquets, Iniesta (46' El Haddadi) - Rafinha (77' Gambau), Suarez (64' Ramirez), Pedro.