Transfery Interu Mediolan na razie bez efektów - Nerazzurri przegrali czwarty raz z rzędu

Inter Mediolan dokonał poważnych wzmocnień, ale na razie nie przekłada się to na rezultaty. W niedzielę podopieczni Roberto Manciniego nie sprostali Galatasaray Stambuł.

Konrad Kostorz
Zespół z San Siro po zwycięstwach w meczach kontrolnych nad Stuttgarter Kickers (4:3) oraz Carpi FC 1909 (4:2) zaczął mierzyć się z wyżej notowanymi przeciwnikami. Sprawdziany wypadły niekorzystnie i po porażkach z Bayernem Monachium (0:1), AC Milanem (0:1) i Realem Madryt (0:3) mediolańczycy znów nie strzelili gola, ulegając Galatasaray Stambuł.
Tym razem Roberto Mancini wystawił praktycznie najsilniejszy skład, ale mimo to jego drużyna nie zdołała sforsować defensywy Turków. Inter ma jeszcze trochę czasu do inauguracji Serie A, ale ofensywna niemoc musi budzić niepokój kibiców drużyny, która miała w sezonie 2015/2016 włączyć się do walki o Scudetto.

Zwycięską bramkę dla drużyny Hamzy Hamzaoglu zdobył Wesley Sneijder, a do 71. minuty na murawie przebywał Lukas Podolski. W Interze debiut zaliczył Stevan Jovetić, który w 64. minucie zastąpił Rodrigo Palacio.

Galatasaray Stambuł - Inter Mediolan 1:0 (0:0)
1:0 - Sneijder 54'

Składy

Galatasaray: Musler - Sabri, Chedjou (81' Sercan), Balta, Telles (59' Carole) - Inan (72' Rodriguez), Kisa (55' Colak), Oztekin (59' Gumus) - Sneijder (71' Guenter) - Podolski (71' Bulut), Yilmaz (59' Adin).

Inter: Handanović - Santon (64' Montoya), Miranda (64' Ranocchia), Murillo, Jesus - Guarin (77' Brozović), Kovacić, Kondogbia (79' Gnoukouri) - Hernanes (78' Dimarco) - Palacio (64' Jovetić, Icardi (82' Longo).

#dziejesiewsporcie: Ronaldo popisał się piękną sztuczką