Historyczne zwycięstwo Wengera z Mourinho

Trudno uwierzyć, ale dopiero w czternastym meczu przeciwko Jose Mourinho drużyna prowadzona przez Arsene'a Wengera wygrała z ekipą Portugalczyka.

Bartosz Zimkowski
W niedzielę na Wembley otworzono sezon w Anglii. Arsenal w meczu o Tarczę Wspólnoty pokonał Chelsea 1:0 po golu Alexa Oxlade-Chamberlaina. O dziwo była to dopiero pierwsza wygrana Arsene'a Wengera nad Jose Mourinho. We wcześniejszych trzynastu spotkaniach Francuz sześciokrotnie remisował, a siedmiokrotnie musiał uznawać wyższość Portugalczyka. Mourinho nie raz wykorzystywał tę statystykę i szydził z Kanonierów.

Nie była to jedyna seria, którą Arsenal przerwał tego popołudnia. 506 minut w sumie trwała niemoc strzelecka Kanonierów przeciwko The Blues. Zakończył ją wspomniany Oxlade-Chamberlain.

Arsenal po raz 14. w historii sięgnął po Tarczę Wspólnoty. Ostatni raz dokonał tej sztuki rok temu.

Były działacz FIFA: Blatter jest jak kanibal