Paris Saint-Germain z pierwszym trofeum w nowym sezonie!

Paris Saint-Germain z pierwszym trofeum w nowym sezonie! Drużyna Laurenta Blanca zdobyła Superpuchar Francji, pokonując Olympique Lyon 2:0.

Szymon Mierzyński

Mistrz kraju rozstrzygnął rywalizację w nieco ponad kwadrans. W 11. minucie wynik otworzył Serge Aurier, który trafił do siatki z bliska po dośrodkowaniu Davida Luiza z boku pola karnego.

Wynik na 2:0 ustalił natomiast Edinson Cavani. W 17. minucie Urugwajczyk skutecznie dobił strzał Zlatana Ibrahimovicia z ostrego kąta.
Spotkanie zostało rozegrane na Stade Saputo w Montrealu, zaś arbitrem głównym był Kanadyjczyk Mathieu Bourdeau.

Już za niespełna tydzień wystartują rozgrywki Ligue 1. PSG rozpocznie je od wyjazdowego starcia z Lille OSC. Olympique Lyon podejmie natomiast FC Lorient.

Paris Saint-Germain - Olympique Lyon 2:0 (2:0)
1:0 - Serge Aurier 11'
2:0 - Edinson Cavani 17'

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Serge Aurier, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell, Blaise Matuidi, Marco Verratti (70' Benjamin Stambouli), Adrien Rabiot, Lucas Moura (82' Jean-Christophe Bahebeck), Zlatan Ibrahimović, Edinson Cavani (63' Jean-Kevin Augustin).

Olympique Lyon: Anthony Lopes - Christophe Jallet, Bakary Kone, Samuel Umtiti, Henri Bedimo, Jordan Ferri (78' Steed Malbranque), Maxime Gonalons, Corentin Tolisso, Yassine Benzia (67' Rachid Ghezzal), Alexandre Lacazette, Claudio Beauvue.

Żółte kartki: Marco Verratti, David Luiz (Paris Saint-Germain) oraz Maxime Gonalons (Olympique Lyon).

Czerwona kartka: Maxime Gonalons /64' za drugą żółtą/ (Olympique Lyon).

Sędzia: Mathieu Bourdeau (Kanada).