Postrzelali w Legnicy - relacja z meczu Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice

W sobotnim spotkaniu I ligi Miedź Legnica zremisowała na własnym stadionie z Chojniczanką Chojnice. W meczu padły cztery gole, a widowisko emocjonujące było do samego końca.

Artur Długosz
Miedź Legnica przed sezonem bardzo zmieniła, a zarazem wzmocniła swój skład i z miejsca stała się jednym z głównych kandydatów do awansu do Ekstraklasy. Chojniczanki Chojnice też nie można lekceważyć. To już zwiastowało, że kibice zgromadzeni na stadionie mogli oczekiwać dobrego widowiska. I tak rzeczywiście było.
Gospodarze od początku spotkania chcieli zaatakować, lecz zespół gości miał bardzo dobrze zorganizowaną defensywę i nie dopuszczał do zagrożenia we własnym polu karnym. Chojniczanka nastawiła się na kontry, w czym główną rolę odgrywać miał Tomasz Mikołajczak. Ten trzykrotnie urwał się defensorom Miedzianki - raz trafił w poprzeczkę, a dwukrotnie górą był Mateusz Lis, bramkarz drużyny z Legnicy.

W końcu jednak w 30. minucie padł pierwszy gol, a jego autorem był Błażej Telichowski, który wykorzystał zagranie z rzutu rożnego Łukasza Garguły. Goście się jednak tym nie załamali i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Po kolejnej kontrze Chojniczanki Łukasz Kosakiewicz zacentrował w pole karne, gdzie skutecznie główkował Maciej Rogalski.

Tuż po przerwie przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Tym razem z rzutu rożnego piłkę wrzucił Grzelak, a... strzałem głową popisał się Piotr Kieruzel. To nie był jednak goli strzelanych w sobotę tą częścią ciała. W 52. minucie po kolejnym stałym fragmencie gry na listę strzelców wpisał się Michał Ilków-Gołąb.

Kilka minut później sędzia z boiska za ostry faul wyrzucił Rafała Grzelaka. Miedź nie potrafiła jednak wykorzystać przewagi jednego zawodnika i nie zdobyła trzeciego gola. Ostatecznie zatem spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice 2:2 (1:1)
1:0 - Błażej Telichowski 30'
1:1 - Maciej Rogalski 43'
1:2 - Piotr Kieruzel 47'
2:2 - Michał Ilków-Gołąb 52'

Miedź Legnica: Mateusz Lis - Grzegorz Bartczak (62' Marcin Garuch), Michał Stasiak, Błażej Telichowski, Rumen Trifonov, Adrian Łuszkiewicz, Yannick Kakoko, Michał Ilków-Gołąb, Łukasz Garguła, Marek Gancarczyk (87' Daniel Feruga), Tadas Labukas (70' Bartosz Ślusarski).

Chojniczanka Chojnice: Dominik Hładun - Tomasz Lisowski (80' Damian Garbacik), Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Radosław Bartoszewicz, Rafał Grzelak, Paweł Zawistowski, Tomasz Mikołajczak (85' Jakub Mrozik), Wojciech Lisowski, Maciej Rogalski (69' Bartłomiej Niedziela), Łukasz Kosakiewicz.

Żółte kartki: Yannick Kakoko, Marek Gancarczyk, Łukasz Garguła, Michał Ilków-Gołąb (Miedź) oraz Piotr Kieruzel, Marcin Biernat, Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka).

Czerwona kartka: Rafał Grzelak /58' - za faul/ (Chojniczanka).